IZGUBIO PRVI SET, ALI PROŠAO U DRUGO KOLO! Protivnik Kecmanovića u drugom kolu Francuz Gaske!

us open

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je pobedio Amerikanca Lernera Tijena sa 3:1 (3:6, 6:1, 6:3, 6:3).

Kecmanović je izgubio prvi set protiv igrača koji je trenutno 1042. na ATP listi, ali je preokrenuo rezultat i slavio posle dva sata i 26 minuta igre.

Tijen je u prvom setu dva puta oduzeo servis Kecmanoviću pa je taj deo igre dobio sa 6:3, ali je nakon toga srpski teniser u drugom setu protivniku prepustio samo jedan gem.

Odlučujući brejk u trećem setu, koji mu je doneo preokret, Kecmanović je napravio u osmog gemu, dok je u četvrtom dva puta oduzeo servis rivalu.

Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Francuza Rišara Gaskea.