ĐOKOVIĆ SE TRIJUMFALNO VRATIO: Novak pregazio Amerikanca Tijafoa na Lejver kupu

Lejver kup

Najbolji srspki teniser Novak Đoković savladao je Frensisa Tijafoa na Lejver kupu sa 2:0, po setovima 6:1, 6:3.

Meč je trajao 54 minuta.

Bio je to prvi meč koji je Đoković odigrao od Vimbldona.

Đoković je lako za 23 minuta osvojio prvi set u kome je ostvario neverovatan učinak - nije izgubio nijedan poen na svoj servis.

Na startu drugog seta je napravio brejk i potom uspešno držao prednost do kraja meča.

ĐOKOVIĆ - TIJAFO 6:1, 6:3

2. SET

6:3 - Meč je gotov.

5:3 - Đoković je zadržao stopostotan učinak na svom servisu. Stigao je na gem od meča.

4:3 - Tijafo je dobio jedan servis gem u kome Đoković nije imao brejk lopte.

4:2 - Novak je neumoljiv na svoj servis.

3:2 - Ne da se Tijafo. Amerikanac je spasao dve brejk lopte.

3:1 - Đoković je još jedan, peti servis gem, dobio sa nulom.

2:1 - Tijago je uspeo da prekine nalet Đokovića.

2:0 - Novak se izvukao na volšeban način. Tijafo je imao tri brejk šanse, ali Đoković ne prepušta ništa rivalu.

1:0 - Brejk Đokovića već u prvom gemu.

1. SET

6:1 - Gotov je prvi set. Prvi set je trajao svega 23 minuta! Novak izgubio nijedan poen na svoj servis!

5:1 - Novi brekl Đokovića za četvrti gem u nizu.

4:1 - Neverovatno, ali Novak je tri svoja servis gema osvojio bez izgubljenog poena.

3:1 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio drugu šansu i oduzeo servis Amerikancu.

2:1 - Novak je zadržao prednost u meču, i to bez izgubljenog poena.

1:1 - Tijafo je iskoristio svoj prvi servis i takođe bez izgubljenog poena stigao do gema.

1:0 - Đoković je prvi servirao u meču i bez greške stigao do početne prednosti u meču.

Srpski teniser Novak Đoković prvi od dva meča na Lejver kupu igra protiv Frensisa Tijafoa.

Novak izlazi na teren prvi put posle Vimbldona.

Novak će posle singla igrati i dubl. Odmah potom će u dublu sa Mateom Beretinijem igrati protiv Aleksa de Minora i Džeka Soka.

Posle prvog dana takmičenja rezultat je 2:2. Evropa je povela pobedama Kaspera Ruda nad Džekom Sokom i Stefanosa Cicipasa nad Dijegom Švarcmanom.

Svet je izjednačio zahvaljujući trijumfu Aleksa de Minora nad Endijem Marijem, a onda i dubla Frensis Tijafo – Džek Sok nad Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom.