NOLE STIGAO U ASTANU: Kreće u pohod na novi trofej, a konkurencija je OPAKA! (VIDEO)

atp 500

Nakon osvajanja turnira u Tel Avivu, najbolji srpski teniser Novak Đoković stigao je u Astanu gde će ove nedelje nastupati na ATP turniru serije 500.

Turnir u prestonici Kazahstana biće biće jedan od najjačih iz serije 500 ove sezone.

Pored Novaka na njemu će nastupiti prvi teniser sveta Karlos Alkaraz, Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Feliks Ože-Alijasim, Andrej Rubljov, Hubert Hurkač, Janik Siner...

Novak je postavljen za četvrtog nosioca na turniru i prtovnik na startu takmičenja biće mu Kristijan Garin, taj meč na programu je najverovatnije u sredu.

Zanimljivo, iako ove sezone zbog dobro poznatih zabrana propustio veliki broj turnira, Novak ima priliku da ponovi podvig koji je napravio Rodžer Federer 2010. godine. Naime, Švajcarac je jedini teniser u istoriji koji je u jednoj sezoni uspeo da osvoji turnire iz svih kategorija. Novak je već slavio na Grend slemu u Londonu, osvojio je Masters u Rimu, turnir serije 250 u Tel Avivu i potrebna mu je titula u Astani i trijumf na Završnom mastersu u Torinu da zaokruži priču.