UŽIVO: Đoković - Ferer

Polufinale US Opena

Novak Đoković i David Ferer odigrali polufinalni meč US Opena koji je prekinut zbog oluje u Njujorku

Srbin i Španac igrali su svoj 14. međusobni duel, a Novak je do sada vodio sa 8:5.Ferer je bolje otvorio duel na "Flešing Medouzu", poveo sa 5:2 a onda su organizatori ispraznili stadion zbog oluje koja je stigla u Njujork.

NOVAK ĐOKOVIĆ - DAVID FERER 3:1 (2:6, 6:1, 6:4, 6:2)

Sjajan finiš Đokovića, bez izgubljenog poena stiže do pobede u ovom meču. 3:1 (2:6, 6:1, 6:4, 6:2)

Đoković nije zapinjao na servis Ferera. Španac smanjuje na 5:2, Đoković servira za meč.

Bez problema Đoković stiže na gem od pobede i ulaska u finale, 5:1.

Ferer osvaja prvi gem u ovom setu, Đoković nije odigrao gem punom snagom, verovatno je čuvao snagu za svoj servis.

Servis viner Đokovića za 4:0. Peti gem u nizu, računajući i kraj prošlog seta.

Novi brejk za Đokovića! Mogao je Nole i ranije da reši ovaj gem, ali je na kraju osvojio treći uzastopni gem u četvrtom setu, i uz dva brejka, ima ogromnu prednost, 3:0.

Vineri Đokovića za 2:0 u četvrtom setu.

Sjajan početak četvrtog seta za Đokovića. Koristi prvu brejk loptu i vodi 1:0.

4. SET

Lako, ubedljivo, as udarcem Đoković završava treći set rezultatom 6:4 i vodi sa 2:1 u polufinalu US Opena.

Ferer stiže do gema, 5:4 za Đokovića koji servira za treći set..

"Potvrdio" je brejk Đoković, vodi sa 5:3 i nalazi se na dobrom putu da reši i ovaj set u svoju korist.

Dubokim bekend slajzom Đoković razbija Ferera i novim brejkom dolazi do prednosti 4:3.

Gem bez izgubljenog poena za Đokovića, izjednačenje 3:3.

Španac se u potpunosti vratio u meč i preokrenuo rezultat. Tri gema za redom je osvojio Ferer i sada vodi sa 3:2.

Uspeo je David Ferer da vrati brejk. Jedan od najdužih gemova, poslednji poen je imao 24 razmene udaraca, a prosek na meču je čak 6.5 udarca po poenu. 2:2.

Ferer smanjuje prednost Đokovića na 2:1. Srpski teniser ima brejk prednosti posle tačno sat i po vremena igre.

Sjajni servisi Đokovića i dva vinera za vođstvo 2:0 u ovom setu.

Potpuna dominacija Đokovića u ovim momentima meča. Tamo gde je stao u drugom, Novak je nastavio u trećem setu. Osvojio je servis Ferera i poveo sa 1:0 u trećem setu.

3. SET

Uz dosta muke i posle propuštene tri set lopte, Novak Đoković stiže do izjednačenja u meču. Prethodno je najbolji srpski teniser spasio jednu brejk loptu, 6:1 za 1:1 u setovima.

Dosta sreće za Ferera u šestom gemu drugog seta, sve je išlo na njegovu vodenicu, 5:1.

Imao je Španac čak tri brejk lopte, ali se Novak na volšeban način izvukao i zaradio i peti uzastopni gem, 5:0.

Prvu brejk šansu u četvrtom gemu nije propustio srpski teniser - 4:0, lako i ubedljivo.

Konstantna igra Đokovića na startu drugog seta, ubedljivo vođstvo 3:0.

Odlični Novak na startu drugog seta. Gubitak prvog seta uopšte na "Flešing Medouzu" nije ostavio traga. Bez izgubljenog poena, srpski teniser oduzima servis Fereru, 2:0.

Drugi teniser sveta uspešno je započeo drugi set u polufinalnom meču. Sa samo jednim izgubljenim poenom Đoković stiže do prednosti 1:0.

2. SET

Meč je prekinut pri vođstvu Ferera 5:2. Španac je lako stigao do vođstva 3:0, a potom stigao na korak od osvajanja prvog seta. Nastavak meča nije doneo promene u ovom delu meča. Ferer je iskoristio svoj servis i poveo sa 1:0 u setovima.