MAREJ IDE KUĆI! Bautista Agut posle NEVEROVATNE BORBE slavio nad rovitim Britancem (VIDEO)

AUSTRALIJAN OPEN

Španski teniser Roberto Bautista Agut plasirao se u osminu finala Australijan opena, nakon što je u Melburnu savladao Britanca Endija Mareja sa 6:1, 6:7 (7), 6:3, 6:4.

Meč između Bautiste Aguta i Mareja, 25. i 66. tenisera sveta trajao je tri sata i 29 minuta.

Roberto Bautista Agut

Španski igrač je odlično odigrao prvi set, koji je osvojio sa dva napravljena brejka. Bautista Agut je bolje počeo i drugi set i posle ranog brejka poveo sa 3:1.

Bivši prvi teniser sveta i petostruki finalista Australijan opena uspeo je da izjednači u četvrtom gemu, a set zatim odlazi u taj-brejk.

Bautista Agut je pri rezultatu 6:4 imao dve set lopte, ali je Marej u nastavku preokrenuo i sa 9:7 osvojio drugi set.

Brejk u osmom gemu bio je dovoljan španskom teniseru za 2:1 u setovima. U četvrtom setu prvi do brejka dolazi Marej u drugom gemu, da bi Bautista Agut u sledećem uzvratio i u devetom gemu došao do prelomnog brejka.

Bautista Agut u osmini finala igra protiv američkog igrača Tomija Pola.