ĐOKOVIĆ SLOMIO "BOMBARDERA" IZ POLJSKE: Moćni Novak je u četvrtfinalu Vimbldona! Hurkač pao u 100. meču Srbina u Londonu

VIMBLDON

Srpski teniser, Novak Đoković pobedom u jubilarnom, 100. meču koji je odigrao na Vimbldonu, plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Đoković je u četvrtom kolu, u meču koji je počeo u nedelju, a završio se u ponedeljak pobedio Huberta Hurkača u četiri seta 7:6(8:6), 7:6(8:6), 5:7, 6:4.

Kao što se vidi i po rezultatu, namučio se Novak, ali je sasvim zasluženo stigao do pobede. Problematično je posebno bilu u trećem setu koji je i pripao Poljaku.

Neverovatni Hurkač je slao strašne servise i time najviše problema zadao rivalu. Meč je trajao nešto duže od tri sata, a 18. teniser sveta odservirao je čak 33 as udaraca.

Protiv Novaka, najboljeg riternera na svetu to nije nimalo lako.

U nedelju smo gledali dva slična seta. Nijedan brejk nismo videli, a čak su i taj-brejkovi bili slični.

Hurkač je u "13. gemu" u oba seta stigao do prednosti, u prvom setu je imao i tri set lopte, ali u tim trenucima je Đoković pokazao neverovatnu mentalnu snagu i uspeo je da se vrati i osvoji setove.

Organizatori su odlučili da se tada prekine meč, a u nastavku, nešto definitivno nije bilo u redu.

Novak je pokazivao znake nervoze, gestikulirao nakon izgubljenih poena, a potpuno je "eksplodirao" nakon što je Hurkač uspeo da smanji zaostatak u setovima.

U četvrtom setu, Đoković je odlično servirao, a uspeo je da stigne i do prvog brejka na meču što je uspeo bez problema da iskoristi za svoju pobedu.

U borbi za četvrtinale drugi teniser sveta igraće protiv Andreja Rubljova, koji je u pet setova pobedio Aleksandera Bublika.

Đoković - Hurkač 7:6(8:6), 7:6(8:6), 5:7, 6:4

Tok meča:

Četvrti set:

6:4 - Kraj meča!

Novak je u četvrtfinalu!

5:4 - Učinio je Hurkač ono što je morao.

5:3 - Tako je! Serviraće sada Hurkač za ostanak u meču.

4:3 - Brejk!

Konačno - prvi brejk za Novaka na ovom meču.

3:3 - Odlično! Tri as udarca u gemu za Đokovića. Iskoristio je glavno oružje svog protivnika.

2:3 - Fantastičan je Hurkač u gemovima u kojima poeni počinju njegovim početnim udarcem.

2:2 - Bez izgubljenog poena stiže do gema.

1:2 - Gomila vinere Hurkač, a u isto vreme dosta dobro kontroliše broj neiznuđenih grešaka

1:1 - Za sada se čini da je sve okej. Siguran gem je bio potreban Novaku.

0:1 - Nije definitivno danas dan Đokoviću. Nezgodno je pao, nakon čega je otresao ruku. Čini se da neće biti nikakvih posledica.

Novak Đoković

Treći set:

5:7 - Kraj seta!

Delovalo je da ćemo imati reprizu prva dva seta, ali Hurkač je napravio brejk u najgorem trenutku za Đokovića.

Bile su to prve brejk lopte za Poljaka na meču, prvu je Novak spasio, ali drugu nije mogao.

5:6 - Obezbedio je Hurkač taj-brejk.

5:5 - Bitno drugačiji uslovi za igru u odnosu na juče kada je bio zatvoren krov. Sada je otvoren, a vetar pravi manje probleme teniserima.

4:5 - Velikom brzinom smo stigli do završnice seta. Hurkač je bez izgubljenog poena došao do situacije da njegov rival servira za ostanak u setu.

Iz nekog razloga na tribinama su dve žene sa maskama Rafaela Nadala i Rodžera Federera.

Vimbldon, navijači

4:4 - Nije to uticalo na Đokovića koji je, ponovo, na brzinu stigao do izjednačenja.

3:4 - Momenti nervoze Novaka. Nešto mu nije odgovaralo, pa je posle jednog poena burno reagovao i nešto izgovorio dok je gledao, verovatno prema svom timu.

3:3 - Brzinski je Đoković stigao do novog izjednačenja.

2:3 - Opet do prednosti stiže poljski teniser.

2:2 - Pravi pritisak Hurkač, opet je imao prednos na Novakovom servisu - 15:30. Siguran je Đoković bio u nastavku gema, pa je kao i u drugom gemu trećeg seta uspešno izbegao nevolju.

1:2 - Novi, relativno laki gem za Poljaka, u tome mu je pomogao snažan servis.Zanimljivo je bilo pred nastavak meča:

1:1 - Nezgodno je bilo na 0:30, ali uspeo je i Novak da izbegne probleme na startu trećeg seta.

0:1 - Nastavljen je meč! Hurkač je siguran bio na svom servisu.

Uoči meča:

Srpski teniser u nedelju nije imao sreće da se mečevi pre njegovog završe nešto ranije, pa da zahvaljujući tome i on dobije priliku da okonča borbu sa Poljakom istog dana kada je ona počela.

Meč je morao da bude prekinut, a Đoković ima prednost od dva seta 7:6(8:6), 7:6(8:6).

Očekuje se da Đoković i Hurkač izađu na teren oko 15.30 časova po vremenu u Srbiji.

Brazilka Beatriz Hadidad Maja predala je meč Eleni Ribakini pri rezultatu 4:1 za Moskovljanku koja igra pod zastavom Kazahstana, a Novakov meč zakazan je nakon tog.

Šta smo videli u nedelju?

Kvalitetan meč su igrali Đoković i Hurkač. Poljak je servisom namučio rivala i maksimalno mu otežao posao. Novak nije mogao da uzvraća početne udarce onako kako inače ume, ali je bio prilično siguran na svom servisu pa nismo videli nijedan brejk.

U prvom setu nije bilo ni brejk lopti, samo dva puta su se gemovi igrali na razliku, po jednim na servisu oba tenisera.

U drugom je Đoković imao ukupno pet šansi za brejk u dva gema, ali je u obe situacije Hurkač pronalazio strašne servise kojima nije dao Srbinu priliku da dođe do prednosti.

Taj-brejkovi su prilično ličili jedan na drugog.

Hurkač je uspevao u odmakloj fazi "13. gema" da dođe do mini brejka. U prvom setu je imao tri vezane set lopte, od čega jednu na svom servisu, dok je u drugom imao prednost od 5:4 i dva servisa.

Novak je u oba slučaja pokazao neverovatnu mentalnu snagu zbog koje je i tu gde jeste.