ALKARAZ SLOMIO BERETINIJA POSLE PREOKRETA: Španac u četvrtfinalu Vimbldona posle više od 3 sata igre

Vimbldon

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pošto je posle preokreta savladao Italijana Matea Beretinija.

Prvi reket sveta je slavio sa 3:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:3, 6:3.

On je do pobede nad 38. igračem na ATP listi stigao posle dva sata i 53 minuta igre.

Beretini je napravio brejk u osmom gemu prvog seta, da bi odmah u narednom iskoristio drugu set loptu i stigao do vođstva.

U drugom setu, Alkaras je u četvrtom gemu oduzeo servis protivniku i prednost od jednog brejka zadržao do kraja seta.

Do vođstva u setovima, Alkaras je stigao brejkovima u trećem i devetom gemu trećeg seta.

U četvrtom setu, Alkaras je u osmom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u narednom pri svom servisu iskoristio četvrtu meč loptu.

Holger Rune

Španac će za polufinale igrati protiv Holgera Runea iz Danske koji je savladao Grigora Dimitrova takođe posle preokreta sa 3:1 - 3:6, 7:6, 7:6, 6:3.

On je do pobede nad 24. igračem na ATP listi stigao posle tri sata i 24 minuta igre.

Bugarski teniser je bolje počeo meč i brejkom u osmom gemu stigao do prednosti, da bi u narednom gemu pri svom servisu iskoristio treću set loptu.

U drugom setu oba igrača su napravila po jedan brejk, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku u kom je Rune slavio sa 8:6.

Oba tenisera su bila sigurna na svom servisu u trećem setu, pa se ponovo igrao taj-brejk i ponovo je Danac bio bolji 7:4.

U četvrtom setu, Rune je brejkom u šestom gemu rešio pitanje pobednika.

Ovo će biti njihovo treći međusobni duel, a u skoru je trenutno nerešeno 1:1.