IZNENAĐENJE U TORONTU: Davidovič Fokina eliminisao Ruda u osmini finala

MONTREAL

Španski teniser Alehandro Davidovič Fokina plasirao se u četvrtfinale mastersa u Torontu, pošto je pobedio petog igrača sveta Kaspera Ruda sa 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4).

Davidovič Fokina, 37. na svetu, savladao je norveškog igrača za tri sata i pet minuta.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa je taj period igre otišao u dodatni 13. gem. Španac je u taj-brejku bio bolji, iskoristio treću set loptu i sa 7:4 dobio dodatni gem.

Rud je bolje počeo drugi set i napravio brejk u trećem gemu.

Set je pri rezultatu 3:2 za Norvežanina prekinut zbog kiše, a nastavljen je posle sat vremena pauze.

Španac je odmah uzvratio brejk, ali je u nastavku Rud stigao do novog brejka i potom do izjednačenja u setovima.

Rud u prvom gemu odlučujućeg seta pravi brejk, a Davidovič Fokina u 10. gemu uspeva da oduzme servis protivniku i kasnije odvede set u taj-brejk.

Kao i u prvom setu Španac je sa 7:4 slavio u taj-brejku i došao do plasmana među osam najboljih.

U četvrtfinalu Davidovič Fokina igra protiv 59. tenisera sveta Amerikanca Mekenzija Mekdonalda, koji je savladao domaćeg igrača Miloša Raonića sa 6:3, 6:3.