NOVAK UKROTIO ZVEREVA ZA FINALE SINSINATIJA: Đoković srušio žilavog Nemca - sledi okršaj sa Alkarazom i prilika za osvetu (VIDEO)

SINSINATI

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju.

Drugi reket sveta bio je bolji od Nemca Aleksandra Zvereva sa 7:6 (7:5), 7:5 u meču koji je trajao nešto više od dva sata.

Nije Nole pronalazio rešenje za agresivan servis Zvereva koji je u 10. gemu prvog seta počeo da greši i srpskom teniseru omogućio čak tri set lopte. Đoković nije uspeo da iskoristi ni jednu, pa je set ušao u taj-brejk u kojem se naš teniser bolje snašao.

Na startu drugog seta Novak oduzima servis protivniku, a u nastavku meča Zverev je sve vreme tražio šansu da se vrati u igru. To mu uspeva u 10. gemu kada poravnava rezulatat (5:5), ali već u sledećem gemu Novak stvari postavlja na svoje mesto i obezbeđuje finale Sinsinatija u kojem će imati priliku da se "osveti" Alkarazu za poraz u finalu Vimbldona.

Novak

DRUGI SET

6:5 - Drama, ali na kratko! Novak brejkom vraća stvari na svoje mesto i opet je sve u njegovim rukama

5:5 - DRAMA! Novak izgubio servis, Zverev koristi prvu brejk priliku i potpuno se vraća u meč

5:4 - Zverev sigurno osvaja gem, i dalje je u igri...

5:3 - Novak na gem od finala Sinsinatija

4:3 - Igrač koji zauzima 17. mesto na ATP listi bez izgubljenog poena osvaja gem

4:2 - Brzo Novak osvaja servis-gemove, ali i greši pa Nemac dolazi do lakih poena

3:2 - Novak ima brejk viška, pa lakše diše - i ovaj gem dobija Zverev uz jedan as na kraju

3:1 - Novak juriša ka finalu Sinsinatija, ne dozvoljava Nemcu da se razigra

2:1 - Nemački teniser osvaja servis-gem

2:0 - Novak je uz jedan izgubljen poen potvrdio prednost brejka

1:0 - Sjajno! Drugi set nije mogao bolje da počne po Novaka koji koristi drugu brejk priliku i dolazi do prednosti odmah na startu

PRVI SET

7:6 (7:5) - Posle sat i 15 minuta igre Novak je osvojio prvi set!

6:6 - Ne dopušta Nemac iznenađenje! Pobednika ovog seta odlučiće taj-brejk

6:5 - Novak se naljutio - sa "nulom" za manje od dva minuta osvaja gem

5:5 - Đoković je imao tri prilike da ovaj set privede kraju, ali ni jednu nije iskoristio! Posle maratonskog gema u kojem tri puta spasavao brejk i mnogo grešio, Zverev uspeva da se vrati u igru i sačuva servis

5:4 - Novak opet vodi - nekoliko lakih poena i osvaja gem

4:4 - Nema brejka i dalje...

4:3 - Jedan izgubljen poen i osvojen servis-gem

3:3 - Zverev je agresivan na servisu, Novak ne pronalazi odgovarajući ritern

3:2 - Posle duge razmene udaraca, ali i poena, as Đokovića koji je ponovo u prednosti

2:2 - Zverev ekspres - bez izgubljenog poena osvaja gem

2:1 - Nije bilo lako Novaku u ovom gemu, Nemac ozbiljno ume da zapreti

1:1 - Zverev srpskom teniseru prepušta samo jedan poen

1:0 - Muke od samog početka! Stigao je Zverev do 40:0 i prokockao tri brejk prilike - Nole hvata ritam i osvaja gem na svoj servis

14.00 - Konačno! Meč je počeo - prvi će servirati Đoković

01.35 - Novak i Saša uskoro izlaze na teren

Meč Alkaraza i Hurkača je završen, a prvi finlalista Mastersa u Sinsinatiju je mladi Španac koji je slavio nad Poljakom sa 2:1 po setovima 2:6, 7:6 (7:4), 6:3.

01:25 - Alkaraz i Hurkač uskoro završavaju

Igra se treći set prvog polufinala Mastersa u Sinsinatiju. U trećem setu rezultat je 5:2 za španskog tenisera i deli ga gem od plasmana u finale.

Novak Đoković je u meču četvrtfinala slavio protiv Tejlora Frica, dok je Zverev bio bolji od Manarina.

Njih dvojica do sada su se sastajala 11 puta, a naš teniser ima prednost sa sedam pobeda naspram četiri koliko je ostvario Zverev.