DRUGI TROFEJ U SEZONI: Pegula osvojila titulu u Seulu

tenis

Američka teniserka Džesika Pegula osvojila je danas titulu na turniru u Seulu, pošto je u finalu pobedila 128. teniserku sveta Kineskinju Juan Jue posle dva seta, 6:2, 6:3.

Četvrta teniserka sveta pobedila je posle sat i 25 minuta i ;osvojila je drugu titulu u sezoni, a četvrtu u karijeri.

Pegula je šest puta oduzela servis protivnici, koja je napravila dva brejka.

Amerikanka je prihvatila vajldkartu za učešće na turniru na kome je izgubila samo jedan set.

"Moja majka je korejskog porekla, odavde je usvojena i posebno je osvojiti titulu. U poslednjih par godina renking mi se poboljšao, osećam mnogo više podrške navijača, mnogo više nego što sam očekivala po povratku posle pet godina. Ovo je zaista posebno", rekla je Pegula posle meča.

Ove sezone ostvarila je 53 pobede po čemu se izjednačila sa prvom teniserkom sveta Beloruskinjom Arinom Sabalenkom. Više od njih, 63 ima druga teniserka na WTA listi Poljakinja Iga Švjontek.

00:39

LUPIO ŠAMAR PROTIVNIKU NA MREŽI! Ovo tenis nije video: Pružio mu ruku, pa ga ZALEPIO PO FACI!