ĐOKOVIĆ ODVEO SRBIJU U POLUFINALE DEJVIS KUPA: Miša načeo, Nole pobedom nad Norijem dokusurio Britance VIDEO

Dejvis kup

Dejvis kup reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale ovog takmičenja.

Srbija je dobila oba singl meča protiv Velike Britanije u četvrtfinalu u Malagi, pa će u subotu od 12 časova igrati protiv Italije za plasman u finale.

Prvo je Miomir Kecmanović savladao Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6(2), 7:6(6)), a zatim je Novak Đoković preslišao Kamerona Norija sa 2:0 (6:4, 6:4).

Meč je trajao 101 minut.

Ukoliko se i bude igrao dubl, on neće uticati na plasman.

U prvom polufinalu u petak od 16 časova igraju Finska i Australija.

Ovo je bila 21. uzastopna pobeda Novaka Đokovića u singlu u Dejvis kupu. A pobeda je proslavljena uz pesmu Danice Crnogorčević "Veseli se srpski rode".

Đoković je napravio brejk u petom gemu prvog seta za 3:2 i ispostavilo se da mu je to bilo dovoljno da posle 47 minuta igre povede sa 1:0. Mogao je Novak i ranije da završi set, ali je u sedmom gemu propustio čak četiri brejk šanse, od toga tri vezane.

Silovit je bio Đoković na startu drugog seta. Već u prvom gemu je oduzeo servis Noriju bez izgubljenog poena. Kao i u prvom setu, i sada je Novak mogao ranije da prelomi meč. Pri rezultatu 3:1 videli smo "beskonačan" gem. Novak je propuštao prilike za brejk, a na kraju je Nori sa dva dobra servisa rešio ovaj deo igre u svoju korist.

Srbija će, dakle, u subotu od 12 časova protiv Italije igrati za finale. Italiju predvodi Janik Siner, sa kojim je Novak nedavno u Torinu vodio velike borbe. Italija je u jakom sastavu, pored Sinera tu su Lorenci Museti, Mateo Arnaldi, Lorenco Sonego i Simone Boleli.

NOVAK ĐOKOVIĆ - KAMERON NORI 6:4, 6:4

2. SET

6:4 - Moćna pobeda Đokovića! Bez ijedne brejk lopte za Norija, Đoković posle 101 minuta igre dolazi do trijumfa i vodi Srbiju u polufinale.

5:4 - Četvrtim asom u meču, Nori je ostao u igri.

5:3 - Mučio se Novak, ali dobio gem.

4:3 - Dobrim servisima Nori smanjuje prednost Đokovića na 4:3.

4:2 - Đoković je prvi put u meču izgubio dva poena na svoj servis. Nori je stigao do 30:30, ali nije mogao više od toga.

3:2 - Još jedan neverovatan gem. Najduži u meču, a pripao je Noriju. Novak je ispustio nove brejk lopte, da i definitivno prelomi ovaj meč.

3:1 - Sa nulom Novak dobio ovaj gem.

2:1 - Nori je prekinuo nalet Đokovića i sa nulom dobio gem.

2:0 - Đoković je potvrdio brejk. Lagano korača ka konačnoj pobedi.

1:0 - BREJK! Odmah na startu Novak oduzima prilično suvereno servis Noriju.

1. SET

6:4 - Posle 47 minuta Novak je dobio prvi set! Novak je morao da utišava i bezobrazne britanske navijače, koji su na sve načine pokušavali da ga ometu.

5:4 - Nori je ostao u prvom setu. Novak imao imao brejk prilike u ovom gemu, ali će servirati za set.

5:3 - Siguran je Đoković na svojim servisima. Izgubio je ukupno tri poena na svoj servis.

4:3 - Neverovatan gem u areni "Hoze Marija Martin Karpenja". Šteta, Novak je propustio čak četiri brejk lopte, od toga tri vezane, u najdužem gemu u meču.

4:2 - As servisom, drugim u meču, Novak je potvrdio brejk. Sjajno ga služi forhend.

3:2 - BREJK! Novak je stigao do dve vezane brejk prilike, a drugu je iskoristio posle sjajnog napada na mreži da oduzme servis Britancu.

2:2 - Novak je izgubio jedan, prvi poen na svoj servis.

1:2 - Nori dobija novi gem.

1:1 - Novak lako dolazi do izjednačenja, bez izgubljenog poena.

0:1 - Britanac je prvi servirao i iskoristio gem za vođstvo u meču.

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković igra protiv Kamerona Norija u drugom meču u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Velike Britanije.

Srbija vodi sa 1:0 pošto je Miomir Kecmanović u prvom meču savladao Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6, 7:6).

U slučaju da Novak pobedi, Srbija bi posle singl mečeva obezbedila plasman u polufinale, bez obzira na ishod dubla.

Pobednik ovog četvrtifnala igraće protiv Italije u polufinalu u subotu od 12 časova.