ŠTETA! DUŠAN LAJOVIĆ ELIMINISAN U POLUFINALU BARSELONE: Srbin sjajno krenuo, pa stao - Cicipas će se za titulu boriti protiv Ruda

BARSELONA

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u polufinalu teniskog turnira u Barseloni.

Od njega je bio bolji grčki teniser Stefanos Cicipas posle tri seta 5:7, 6:4, 6:2.

Stefanos Cicipas

Čuvala su oba trenisera svoj servis na startu meča, potrajalo je to do kraja prvog seta, a onda je Lajović uspeo da pronađe "slabu tačku" sedmom reketu sveta i sjajnom igrom osvoji prvi set (7:5).

Velika borba vodila se i u drugom setu, ređao je Grk brejk prilike, a u sedmom gemu i iskoristio jednu (3:4), stigao do prednosti i rutiski izjednačio u setovima (4:6).

U odlučujućem setu Grk stiže do ranog brejka (1:2), a potom se igra Srbina potpuno raspala (1:5) i pitanje pobednika se više nije postavljalo.

Cicipas će se za trofej u Barseloni boriti protiv Norvežnina Karspera Ruda koji je ranije danas bio bolji od Martina Ečeverija.