NADAL KAO U NAJBOLJIM DANIMA: Rafa pao, ustao i osvojio poen na spektakularan način VIDEO

Masters u Rimu

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo mastersa u Rimu pošto je sa 2:1 u setovima savladao Belgijanca Zizua Bergsa.

Španski teniser je pobedio 108. igrača sveta 4:6, 6:3, 6:4.

Nadal, 305. teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 47 minuta, a meč je produžen posle prekida na početku drugog seta jer se ukazivala pomoć navijaču kome je pozlilo.

Njegov protivnik biće Poljak Hubert Hurkač, koji je kao sedmi nosilac bio slobodan u prvom kolu.

Intersantna scena je viđena u ranoj fazi odlučujućeg trećeg seta. Nadal je servirao u drugom gemu pri rezultatu 0:1 i 15:15. Okliznuo se i pao, ali je uspeo da se podigne i stigne da vrati lopticu, a zatim drop šot udarcem i da osvoji poen.

Ipak, bilo je vidljivo da se Rafa muči sa 108. na svetu i da je njegova igra daleko od one prepoznatljive, pogotovo na šljaci.