BRIZBEJN: Marej odbranio titulu

25 titula u karijeri

Do 25. titule u karijeri Marej je došao posle 87 minuta igre pune preokreta

BRIZBEJN - Britanac Endi Marej odbranio je titulu na ATP turniru u Brizbejnu pošto je jutros u finalu savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova sa 7-6 (7-0), 6-4.

Do 25. titule u karijeri Marej je došao posle 87 minuta igre pune preokreta. Dimitrov je sjajno otvorio meč i vrlo brzo poveo sa 3:0. Prednost brejka čuvao je sve do 9. gema kada je pri vođstvu 5:3 servirao za set.

Ogroman pritisak, pošto je igrao za prvi trofej u karijeri, učinio je svoje i Dimitrov je izgubio svoj servis. Marej je smanjio prednost rivala na 5:4, a ubrzo materijalizovao svoj početni udarac i izjednačio na 5:5.

Set je zatim "otišao" u taj brek u kojem bugarskom teniseru ništa ne polazi za rukom i Marej tu 13. igru dobija sa maksimalnih 7:0.

Dimitrov je novu priliku propustio u drugom setu pošto je opet napravio brejk za vođstvo od 3:2. Na njegovu žalost Marej je odmah uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3.

Iskusniji Britanac nije viša ništa prepuštao slučaju i na kraju stigao do zasluženog trijumfa.