KAKAV POVRATAK TENISU: Nadal uzeo Indijan Vels

Povreda je prošlost

Posle Brazila i Akapulka Španac pobedio i u Indijan Velsu
1 / 7

Španski teniser Rafael Nadal se posle sedmomesečne pauze zbog povrede kolena na teniske terene vraća pobedama. Poslednja u nizu, ostvarena protiv Argentinca Huama Martina Del Potra 4:6, 6:3, 6:4 omogućila mu je osvajanje Mastersa u Indijan Velsu.

Španac je do 22. titule na velikim turnirima 53. u karijeri došao u meču punom preokreta, u kom je Del Potro imao vođstvo od 1:0 i 3:1 u drugom setu, ali je tada neobjašnjivo stao i dozvolio Nadalu da se potpuno vrati u meč. Taj poklon Nadal je oberučke prihvatio izjednačio mna 3:3, a potom brejkom izborio treći set.

Odlučiujući deo igre počeo je brejkom Nadala, koji je ispostavilo se odlučio pobednika turnira u Indijan Velsu, pošto je Španac u narednim gemovima dobijao servise i došao do nove titule.

Tekstualni prenos

Nadal nije dozvolio iznenađenje već je posle Brazila i Akapulka pobedio i u Indijan Velsu.

Argentinac je spasao tri meč lopte i ostao u igri, ali sadqa mora da vrati brejk.

Španac bez problema dobija osmi gem.

Del Potro je zadržao šansu za povratak u meč 4:3

U naredna četiri gema oba igrača osvajaju servis gemove, Španac vodi 4:2

Odmah na startu odlučujućeg seta Nadal je napravio brejk, koji je potom materijalizovao za vođstvo od 2:0.

Treći set

Pri rezultatu 4:3 Del Potro spasava jednu brejk loptu, ali duplom greškom poklanja novu rivalu – Nadal ovoga puta odigrava agresivno i pravi brejk, a ubrzo dolazi i do izjednačenja u setovima.

U naredna tri gema, Nadal se potpuno vratio u meč i izjednačio na 3:3.

Na startu drugog dela meča Nadal je bio u ozbiljnom problemu jer je Del Potro poveo sa 3:0.

Drugi set

U desetom gemu Argentinac je osvojio najlepši poen prvog seta i došao do vođstva od 6:4.

U četvrtom gemu prvog seta Nadal je imao dve brejk lopte. Delpo se spasao i od tog momenta igrao na način na koji je porazio Novaka Đokovića i došao u priliku da se bori za trofej.

Odmah na startu meča Nadal je napravio brejk i poveo 2:0

Prvi set

Do sada su se sastali deset puta, Španac vodi sa 7:3 u pobedama, ali nisu igrali još od finala Dejvis kupa 2011. godine. Na betonskim podlogama skor je 3-3, a oba meča u Indijan Velsu (2009. i 2011) dobio je Španac, bez izgubljenog seta.