PROPUSTIO ŠANSU: Troicki nemoćan protiv Conge

Imao šansu u prvom setu

Francuz je u dva seta bio bolji od Troickog 7:6, 6:3

MAJAMI - Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Majamiju, pošto je poražen od Francuza Žoa-Vilfreda Conge rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (6), 6:3.Ovo je bio šesti međusobni duel francuskog i srpskog tenisera, a treći trijumf Conge.Troicki je napravio brejk već u prvom gemu, a onda je sigurnom igrom osvojio i gem na svoj servis. Oba tenisera su potom osvojila gemove na svoje servise, ali je Conga uzvratio brejkom i stigao do izjednačenja, 3:3. Conga je poveo potom s 4:3, ali je Troicki osvojio dva gema i servirao za prvi set. Srpski teniser imao je set loptu, ali kao da se uplašio i dozvolio Congi da napravi brejk. Pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku. Conga je poveo 5:2, ali je srpski teniser s četiri uzastopna poena stigao do druge set lopte. Međutim, Troicki je ponovo napravio par grešaka i praktično je Congi poklonio prvi set s 7:6 (8:6).Conga je napravio brejk već u prvom gemu drugog seta. Troicki je već u narednom gemu mogao da napravi ribrejk, ali nije iskoristio četiri šanse da izjednači na 1:1. Francuz je poveo s 2:0 i onda je sigurnom igrom održavao prednost i zasluženo je stigao do 6:3 u drugom setu i konačne pobede.