DVOSTRUKI ŠAMPION: Marej osvojio Majami!

Preokret

Britanac je po drugi put u karijeri osvojio ATP turnir u Majamiju

MAJAMI - Škotski teniser Endi Marej osvojio je Masters turnir u Majamiju, on je u finalnom meč u tri seta savladao španskog tenisera Davida Ferera rezultatom 2:6, 6:4, 7:6

Ferer je sjajno otvorio meč, iskoristio je greške Mareja i sa dva vezana brejka brzo stigao do prednosti 4:0 u prvom setu. Škotski teniser je u petom gemu imao odličnu šansu da vrati jedan brejk, međutim, propustio je priliku, pa Španac dolazi do nedostižnih 5:0. Do kraja seta Marej pravi brejk i osvaja gem na svoj servis, ali to je bilo sve što je mogao da učini (6:2).U drugom setu Britanac je zaigrao znatno bolje. Uspeo je da napravi brejk i povede sa 3:1. Špansi teniser je uspeo da se vrati u set i izjednači rezultat na 4:4, međutim, greške su ga skupo koštale, pa Marej pravi novi brejk i uspeva da izjednači rezultat na 1:1 u setovima (6:4).U trećem setu viđena je serija brejkova. Delovalo je kao da je igračima lakše da naprave brejk, nego da osvoje gem na svoj servis. Pri rezultatu 6:5 u korist Davida Ferera, Španac je imao meč loptu na servis Endija Mareja. Jednu dugu razmenu udaraca prekinuo je zatraživši čelendž, uveren da je Endijeva loptica izašla u aut. Na nesreću španskog tenisera loptica je ipak okrznula liniju i Britanac uspeva da se izvuče iz neugodne situacije.Bilo je evidentno da Ferer nije mogao da izbije iz glave momenat kada je zatražio čelendž, pa Marej u potpunosti korsti pad u igri španskog tenisera i dolazi do drugog trofeja u Majamiju.