SRUŠIO CONGU: Nadal u borbi za devetu titulu u Kneževini

Monte Karlo

Španac je u polufinalnom meču ubedljivo savladao francuskog tenisera Žoa Vilfreda Congu, rezultatom 6:3,6:3

MONTE KARLO - Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Masters turnira u Monte Karlu.

Španac je u polufinalnom meču ubedljivo savladao francuskog tenisera Žoa Vilfreda Congu, rezultatom 6:3, 7:6.

Nadal će u nedelju pokušati da osvoji devetu titulu na Mastersu u Kneževini, a protivnik u finalnoj borbi biće mu pobednik drugog polufinalnog duela u kom se sastaju Novak Đoković i Fabio Fonjini.

Conga je odbro otvorio meč, čuvao je svoj servis i imao vezane prilike za brejk, međutim, nije iskoristio svoje šanse što je Nadal kaznio u petom gemu. Oduzeo je servis Francuzu i do kraj seta još jednom došao do brejka i prednosti u meču 6:3.

Nadal je sjajno otvorio drugi set na meču. Ekspresno je osvojio uvodni gem, a zatim u drugom, bez izgubljenog poena stigao do brejka 2:0. Španac je u šestom gemu stigao do dve vezane prilike da oduzme servis Francuzu, iskoristio je prvu šansu i došao do ubedljive prednosti 5:1. U tom momentu činilo se da je Nadal završio posao. Međutim, Conga se nije predava, osvojio je četiri vezana gema i došao do izjednačenja. Meč je ušao u taj-brejk. Španac je bolje odigrao taj-brejk i zasluženo je izborio plasman u finale 7:6.