RUTINSKI: Jelena Janković preslišala Samantu Stosur!

Izborila osminu finala

Srpkinja će u osmini finala igrati protiv Nemice Sabine Lisicki

ŠTUTGART - Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira u Štutgartu. Jankovićeva je danas u prvom kolu nadigrala Australijanku Samantu Stosur rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.Ovo je bio osmi međusobni duel srpske i australijanske teniserke, a šesti trijumf Jankovićeve.Naša teniserka igraće u osmini finala protiv Nemice Sabine Lisicki. Nemica je trenutno na 47. mestu WTA liste, a izgubila je sva tri dosadašnja duela protiv Jankovićeve.TOK MEČA

6:4 - Jelena je osvojila gem na svoj servis i zasluženo je stigla do pobede.5:4 - Australijanka ostaje u meču5:3 - Jelena je na korak od plasmana u osminu finala4:3 - Samanta je spasila nekoliko brejk lopti i smanjila na 4:34:2 - Jelena dobija još jedan gem3:2 - Australijanka teškom mukom dolazi do novog gema3:1 - Jelena osvaja još jedan gem na svoj servis2:1 - Brejk Jankovićeve u trećem gemu drugog seta1:1 - Jelena osvaja na svoj servis prvi gem u drugom setu0:1 - Australijanka osvaja prvi gem u drugom setuDrugi set

6:4 - Samanta je spasila nekoliko set lopti, ali je Jelena uspela da ovaj deo meča dobije rezultatom 6:45:4 - Jankovićeva pravi brejk4:4 - Jelena izjednačuje4:3 - Australijanka ponovo vodi3:3 - Srpska teniserka osvaja još jedan gem2:3 - Samanta je ponovo došla do prednosti2:2 - Jelena je na svoj servis došla do izjednačenja1:2 - Australijanka ponovo dolazi do prednosti1:1 - Jelena je sigurna na svoj servis0:1 - Stosur osvaja prvi gem