I VIKTOR IZGUBIO ŽIVCE: Oteo kameru da dokaže sudijsku grešku!

Šou srpskog tenisera

Srpski teniser pobesneo je zbog sudijske greške

RIM - Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu Mastersa u Rimu od Ernesta Gulbisa rezultatom 2:0 u setovima (6:1,6:1), a meč će ostati upamćen po urnebesnoj raspravi srpskog tenisera i glavnog sudije Sedrika Murijea.Naime, u drugom setu Gulbis je imao brejk loptu na servis Viktora. Nakon jednog udarca Troickog, glavni sudija je uzviknuo aut, iako se linijski sudija nije oglasio.To je žestoko razljutilo Troickog, koji je bio uveren da je loptica pala na liniju. Sudija je sišao sa stolice i proverio trag, ali nije želeo da promeni odluku. Murije je tvrdio da postoji prostor između traga i osnovne linije, dok je srpski teniser uporno to negirao."Znaš da si pogrešio! Ma, daj, znaš! Molim te priznaj. Dosudio si to i sad ti je glupo da menjaš odluku. Priznaj, nema nikakvog praznog mesta između linije i traga", vikao je Viktor.U jednom momentu srpski teniser je rekao da ne želi više da igra."Neću da nastavim da igram ovako. Nema praznog prostora, ali ti nećeš sebe da ispraviš. Uvek misliš da si u pravu, a nisi", rekao je Troicki.Srpski teniser je tokom rasprave otišao do kamermana i na veliko oduševljenje publike uzeo kameru kako bi snimio trag loptice.Murije nije želeo da promeni odluku. Meč je nastavljen a Viktor je ubedljivo izgubio taj set (6:1).

Troicki poražen i u dubluSrpski teniser Viktor Troicki i njegov partner u dublu Čeh Lukaš Rosol nisu danas uspeli da se plasiraju u četvrtfinale turnira u Rimu pošto su izgubili od belorusko-rumunskog para Maksa Mirnog i Horije Tekaua sa 0:2 u setovima (5:7, 1:6). U prvom setu teniseri su osvajali gemove na svoj servis, ali su Mirni i Tekau u završnici, u 12. gemu, ipak uspeli da naprave brejk i povedu u meču. Peti nosioci na turniru su u drugom setu potpuno dominirali, dozvolili protivnicima da osvoje samo gem i za 62 minuta igre zabeležili pobedu.