NAMUČIO SE: Đoković u drugom kolu Rolan Garosa

Gofan pružio jak otpor

Novak je savladao Davida Gofana s 7:6, 6:4, 7:5
1 / 4

PARIZ - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.Đoković je na startu Otvorenog prvenstva Francuske pobedio 58. tenisera sveta Belgijanca Davida Gofana rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (5), 6:4, 7:5.Đoković će igrati u drugom kolu protiv Argentinca Gvida Pelje, koji je sa 3:2 u setovima nadigrao Hrvata Ivana Dodiga.Oba tenisera su na početku meča bila sigurna na svoj servis, a prvi je do prilike da napravi brejk došao Đoković, ali je Belgijanac uspeo da se odbrani u petom gemu. Do kraja prvog seta više nije bilo prilika za brejk. Pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku. Najbolji teniser sveta je bio sigurniji u taj-brejku i posle 47 minuta igre dobio prvi set sa 7:6. Đoković je na početku drugog seta imao četiri prilike da oduzme servis Belgijancu, ali se Gofan odbranio. Sprski teniser je u trećem gemu napravio brejk i poveo sa 3:1. Belgijanac se nije predavao, pa je u osmom gemu oduzeo servis Đokoviću sa "nulom" i izjednačio na 4:4. Međutim, najbolji teniser sveta je već u narednom gemu napravio ribrejk i ponovo poveo, a onda je na svoj servis došao do novog gema i 2:0 u setovima. U trećem setu nije bilo brejkova do 11. gema. Đoković je tada iskoristio drugu priliku i poveo sa 6:5. Srpski teniser je potom u narednom gemu iskoristio prvu meč loptu i posle dva sata i 15 minuta igre plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

7:5 - Novak koristi prvu meč loptu i dolazi do zaslužene pobede6:5 - Đoković pravi brejk i dolazi na gem od pobede5:5 - Novak je uspeo na svoj servis da dođe do izjednačenja4:5 - Gofan na gem od osvajanja seta4:4 - Ponovo izjednačenje3:4 - Belgijanac se ne predaje i ponovo vodi3:3 - Novak je uspeo da spasi brejk loptu i da izjednači2:3 - Gofan dolazi do novog vođstva2:2 - Novak je siguran na svoj servis1:2 - Belgijanac ponovo vodi1:1 - Novak stiže do izjednačenja0:1 - Gofan dolazi do prvog gema u trećem setu

III set6:4 - Đoković se namučio, ali je uspeo da dobije i drugi set5:4 - Novak je uspeo odmah da uzvrati ribrejkom i da stigne na gem od 2:0 u setovima4:4 - Belgijanac je napravio brejk i bez izgubljenog poena stigao do izjednačenja.4:3 - Gofan preti i osvaja još jedan gem na svoj set4:2 - Đoković drži prednost od dva gema3:2 - Belgijanac smanjuje na 3:23:1 - Đoković je potvrdio brejk osvajanjem gema na svoj servis2:1 - Novak dolazi do prvog brejka na meču1:1 - Đoković je osvojio prvi gem na svoj servis u drugom setu0:1 - Gofan posle velike borbe osvaja prvi gem u drugom setu

II set

7:6 (7:5) - Srpski teniser je uz dosta muke stigao do prvog seta6:6 - Belgijanac osvaja još jedan gem, koji donosi taj-brejk u prvom setu6:5 - Đoković ponovo vodi5:5 - Gofan bez izgubljenog poena dolazi do novog gema5:4 - Novak dolazi na gem od osvajanja seta, ali bi morao da napravi brejk4:4 - Belgijanac ne dozvoljava da Novak dođe do brejk šanse4:3 - Đoković ponovo ima vođstvo 3:3 - Belgijanac uz dosta muka ponovo dolazi do izjednačenja3:2 - Najbolji teniser sveta ponovo dolazi do prednosti2:2 - Gofan siguran na svoj servis2:1 - Srbin ponovo dolazi do prednosti1:1 - Belgijanac je uzvratio i izjednačio na 1:11:0 - Đoković je osvojio prvi gem na svoj servisI set