PAO HRVAT: Troicki pobedio Čilića za osminu finala RG

Slavlje u tri seta

Srpski teniser je nadigrao Hrvata u tri seta

PARIZ - Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je u trećem kolu nadigrao Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (12), 6:4, 7:5.Ovo je bio osmi međusobni duel srpskog i hrvatskog tenisera, a treći trijumf Troickog, koji se nalazi na 57. mestu ATP liste.Prvi set prošao je u izjednačenoj igri dva tenisera. Oba igrača su napravila po jedan brejk u prvom setu. Pobednik ovog meča odlučen je u taj-brejku. Oba tenisera su loše servirali u taj-brfejku, ali se bolje snašao Troicki koji je ovaj gem dobio sa 14:12. Troicki je u drugom setu napravio brejk, a onda je sačuvao svoj servis i dobio ovaj deo meča sa 6:4. Srpski teniser je u trećem, odlučujućem meču izgubio jedan brejk, ali je napravio i zasluženo je stigao do pobede.Troicki će igrati u osmini finala sa francuskim teniserom Žoom Vilfredom Congom. Srbin i Francuz igrali su šest puta u karijeri, a rezultat u pobedama je 3:3.Rolan Garos igra se za ukupni nagradni fond od 22 miliona evra.

7:5 - Pobeda srpskog tenisera!6:5 - Troicki je napravio brejk5:5 - Srbin je izjednačio4:5 - Srpski teniser propustio je brejk loptu koja je mogla da znači i dobitak meča4:4 - Troicki stiže do izjednačenja3:4 - Još jedan gem za hrvatskog tenisera3:3 - Hrvat kažnjava greške srpskog tenisera i dolazi do izjednačenja3:2 - Čilić se ne predaje i smanjuje na 3:23:1 - Troicki je siguran na svoj servis i po prvi put u trećem setu stiže do dva gema prednosti2:1 - Srbin pravi novi brejk1:1 - Troicki je izjednačio0:1 - Čilić osvaja prvi gem u trećem setuIII set6:4 - Troicki vodi 2:0 u setovima, iako je Čilić propustio dve brejk šanse5:4 - Hrvat se ne predaje i ostaje u setu5:3 - Srbin na korak od 2:0 u setovima4:3 - Čilić se ne predaje4:2 - Troicki ponovo vodi sa dva gema prednosti3:2 - Hrvat smanjuje3:1 - Srpski teniser je potvrdio brejk2:1 - Brejk za srpskog tenisera1:1 - Viktor izjednačuje0:1 - Hrvat je poveo u drugom setuII set7:6 (14:12) - Posle velike borbe Viktor osvaja prvi set6:6 - Hrvatski teniser stiže do izjednačenja6:5 - Troicki ponovo vodi5:5 - Srpski teniser pravi brejk4:5 - Troicki ostaje u setu3:5 - Hrvat na korak od osvajanja seta3:4 - Srbin smanjuje na gem razlike2:4 - Hrvatski teniser ponovo dolazi do dva poena prednosti2:3 - Troicki smanjuje1:3 - Čilić siguran na svoj servis1:2 - Hrvat pravi brejk1:1 - Čilić dolazi do izjednačenja1:0 - Troicki osvaja prvi gemI set