NIŠTA OD PODVIGA: Conga pregazio Troickog!

Slab otpor srpskog tenisera

Conga je u tri seta bio bolji od Troickog 6:3, 6:3, 6:3

PARIZ - Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je u osmini finala poražen od Francuza Žoa Vilfreda Conge rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 6:3.

Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i francuskog tenisera, a četvrti trijumf Conge.Conga, koji je osmi teniser sveta, napravio je već u drugom gemu prvog seta brejk i tu prednost sačuvao do kraja ovog dela meča. Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoj servis, sve do sedmog gema, kada je Conga napravio brejk i poveo, a nakon toga osvojio vezao je još dva gema i lako stigao do 2:0 u setovima.

Conga je u šestom gemu trećeg seta napravio brejk i poveo sa 4:2, a u osmom gemu imao je meč loptu, ali nije uspeo da je iskoristi pa je Troicki smanjio na 5:3. Francuz je posle toga osvojio gem na svoj servis i za sat i 50 minuta igre obezbedio plasman u četvrtfinale.Conga će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Švajcarca Rodžera Federera i domaćeg tenisera Žila Simona.

TOK MEČA3:6 - Francuz koristi treću meč loptu i zasluženo stiže do pobede3:5 - Troicki spasava jednu meč loptu i ipak osvaja još jedan gem2:5 - Francuz je na gem od pobede u meču2:4 - Troicki pravi seriju grešaka, a Conga osvaja novi gem2:3 - Francuz je siguran na svoj servis2:2 - Troicki uz dosta muke dolazi do izjednačenja1:2 - Još jedan gem za Francuza1:1 - I Troicki dolazi do prvog gema u ovom delu meča0:1 - Francuz osvaja prvi gem na svoj servis u trećem setuIII set3:6 - Srpski teniser pravi veliki broj grešaka, a Conga to koristi i dolazi do 2:0 u setovima3:5 - Francuz na korak od 2:0 u setovima3:4 - Conga je slomio Troickog i napravio brejk u drugom setu3:3 - Francuz je siguran na svoj servis3:2 - Troicki je spasao tri vezane brejk lopte i uz dosta sreće dobio treći gem2:2 - Conga servisom stiže do drugog gema na meču2:1 - Troicki osvaja i drugi gem u drugom setu1:1 - Francuz uzvraća za prvo izjednačenje u drugom setu1:0 - Srpski teniser je spasio brejk loptu i uspeo da povede po prvi put na mečuII set3:6 - Conga dobija prvi set3:5 - Troicki ostaje u prvom setu2:5 - Conga je ubedljiv na svoj servis i nalazi se na korak od dobijanja prvog seta2:4 - Srpski teniser uz dosta muke osvaja drugi gem u prvom setu1:4 - Francuski teniser sigurnim servisom osvaja još jedan gem1:3 - Troicki konačno dolazi do prvog gema na meču0:3 - Francuz je potvrdio brejk osvajanjem gema na svoj servis0:2 - Srpski teniser kao da je ušao stegnut u meč, što koristi Conga i pravi brejk0:1 - Conga dobija prvi gem na meču na svoj servisI setTOK MEČA