ISPUSTILA POBEDU: Ana Ivanović izgubila posle pet meč lopti!

Dokle više?

Srpska teniserka je ispustila četiri meč lopte, a onda je kraju poražena s 2:6, 7:6, 6:4

SINSINATI - Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Sinsinatiju.Ivanovićeva, koja je na turniru bila postavljena za 15. nosioca, poražena je od 28. teniserke sveta Francuskinje Aliz Korne rezultatom 2:6, 7:6 (8), 6:4.Ovo je bio drugi međusobni duel srpske i francuske teniserke, a prvi trijumf Korne. Francuskinja će u drugom kolu igrati protiv Slovakinje Magdalene Ribarikove.Ana, koja se trenutno nalazi na 14. mestu WTA liste, dobro je počela meč i povela 2:0 u prvom setu. Naša teniserka je držala prednost od dva gema, a onda je u petom napravila brejk i povela s 4:1. Potom je usledio još jedan gem na servis naše teniserke za 5:1. Ivanovićeva je sigurnom igrom u finišu prvog seta dobila ovaj deo meča s 6:2.Francuskinja je povela s 2:0 u drugom setu, ali je Ivanovićeva preokretom stigla do 3:2. Ana je u sedmom gemu napravila novi brejk, a potom je servirala za pobedu. Međutim, Korne je napravila brejk, a onda je na svoj servis smanjila na 5:4. Francuskinja je izjednačila, a potom i povela sa 6:5. Korne je u 12. gemu imala brejk šansu, ali se Ivanovićeva nekako izvukla. Ana nije iskoristila pet meč lopti u taj-brejku, ali je Aliz prvu set loptu i dobila je ovaj deo meča s 7:6 (10:8).Ana je povela 2:0 na startu trećeg seta, ali potom je ponovo usledio pad. Korne je povela s 3:2, ali je Ana izjednačila. Međutim, Francuskinja u sedmom gemu pravi novi brejk, a onda drži prednost od dva gema i stiže do zaslužene pobede.

WTA turnir u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 2.369.000 dolara.