NIŠTA OD ISTORIJE: Izner zaustavio Đokovića!

Greškama u poraz

Amerikanac je posle tri seta nadigrao Đokovića 7:6, 3:6, 7:5
1 / 5 Foto: AP

SINSINATI - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Sinsinatiju.Đoković je večeras u četvrtfinalu poražen od Amerikanca Džona Iznera rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (5), 3:6, 7:5. Amerikanac je trenutno na 22. mestu ATP liste. Ovo je bio peti međusodni duel srpskog i američkog tenisera, a drugi trijumf Iznera.Amerikanac će u polufinalu igrati protiv Argentinca Huana Martina del Potra. Čeh Tomaš Berdih napravio je takođe veliko iznenađenje, pošto je pobedio drugog tenisera sveta Britanca Endija Mareja s 6:3, 6:4.Srbin je prošle godine igrao u finalu Sinsinatiju zbog čega će u ponedeljak na najnovijoj ATP listi izgubiti određeni broj poena. Đokoviću ostaje neostvarena želja da trijumfuje na turniru u Sinsinatiju, jedinom koji nije osvojio iz Serije 1000.Susret je trajao dva časa i 23 minuta, a obeležile su ga greške Novaka u ključnim trenucima. Đoković je loše ušao u meč, a Amerikanac je već u drugom gemu imao prilike da napravi brejk. Međutim, Đoković je uspeo da se izvuče. Usledila je potom velika borba, a teniseri su držali gemove na svoje servise. Pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku. Novak je pri rezultatu 3:3 napravio dvostruku servis grešku, a Izner je sigurnim servisima uspeo da ovaj deo meča dobije 7:6 (7:5).Srpski teniser je posle velike borbe uspeo da osvoji prvi gem u drugom setu na svoj servis. Gem je trajao 12 minuta, a onda je Novak uspeo da napravi brejk. Đoković je potom poveo s 4:1, a onda je zadržao prednost od tri gema i zasluženo je stigao do 1:1 u setovima.Amerikanac je pre svega odličnim koristio servis, dok je Novak pravio veliki broj grešaka u trećem setu. Igralo se gem za gem do vođstva Amerikanca od 6:5. Novak je potom servirao za ostanak u meču, ali je Izner kaznio greške srpskog tenisera i zasluženo je stigao do pobede.TOK MEČA

5:7 - Izner koristi drugu meč loptu i dolazi do pobede nad najboljim teniserom sveta5:6 - Izner servisom stiže na korak od pobede5:5 - Novak dolazi do izjednačenja4:5 - Novo vođstvo američkog tenisera4:4 - Novak dolazi do izjednačenja3:4 - Srpski teniser je imao brejk loptu, ali je Izner uspeo da osvoji gem3:3 - Novak uz dosta muke osvaja još jedan gem2:3 - Izner ponovo siguran na svoj servis2:2 - Novak osvaja i drugi gem u trećem setu1:2 - Izner jakim i preciznim servisima dolazi do novog gema1:1 - Novak je ponovo morao da spašava brejk loptu, ali je uspeo da osvoji gem na svoj servis0:1 - Amerikanac osvaja prvi gem u trećem setuIII set6:3 - Đoković osvaja novi gem i izjednačuje na 1:1 u setovima5:3 - Amerikanac smanjuje na 5:35:2 - Srpski teniser uz dosta muke dolazi na korak od osvajanje seta4:2 - Amerikanac uz dosta muke osvaja novi gem4:1 - Đoković sigurnim servisima dolazi do novog gema3:1 - Izner osvaja prvi gem u drugom setu3:0 - Nole lako dolazi do novog gema na svoj servis2:0 - Srpski teniser je napravio brejk u drugom setu i poveo s 2:01:0 - Đoković je posle velike borbe uspeo da osvoji gem na svoj servis u drugom setu. Gem je trajao 12 minuta, a Novak je spasao četiri brejk lopteII set

6:7 (5) - Izner je dobio prvi set. U taj-brejku bilo je 7:5 za Amerikanca. Odlučujući poen je bila dvostruka servis greška Novaka u sedmom poenu6:6 - Đoković je izborio taj-brejk5:6 - Izner sigurnom igrom dolazi do novog gema5:5 - Novak sa nulom osvaja novi gem4:5 - Amerikanac na korak od prvog seta4:4 - Srbin osvaja još jedan gem3:4 - Izner se ne predaje3:3 - Srbin koristi prednost svog servisa za novo izjednačenje2:3 - Amerikanac ponovo vodi2:2 - Đoković bez problema osvaja gem na svoj servis1:2 - Amerikanac sjajnim servisima dolazi do novog gema1:1 - Novak je spasao dve brejk lopte na svoj servis, ali je uspeo da dođe do prvog gema na meču0:1 - Izner osvaja prvi gem na meču na svoj servisI set