BRILJANTNO: Nadal bez brejk lopte osvojio Sinsinati!

Španac briljira u 2013. godini

Španac je po prvi put u karijeri trijumfovao u Sinsinatiju

SINSINATI - Španski teniser Rafael Nadal osvojio je Masters u Sinsinatiju, pošto je u finalu pobedio Amerikanca Džona Iznera rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8), 7:6 (3).Nadal je trijumfom u Sinsinatiju stigao do devetog trofeja ove godine, a 59. titule u karijeri. Španac je osvojio 29. Masters u karijeri, a izjednačio je rekord Novaka Đokovića iz 2011. godine sa pet osvojenih Mastersa u jednoj godini.Amerikanc je ostao na sedam osvojenih ATP titula u karijeri, a dve ove godine. On je trenutno na 22. mestu ATP liste, ali će od ponedeljka ponovo ući u Top 20.Španac je do pobede u Sinsinatiju stigao iako nije napravio nijedan brejk, a nije imao nijednu brejk loptu. On je dobio oba seta u taj-brejku. Nadal je po prvi put u karijeri trijumfovao na Mastersu u Sinsinatiju.Amerikanac je u prvom setu odlično servirao i nije dozvolio rivalu da dođe šanse za brejk. Izner je u 12. gemu imao dve set lopte, ali se Nadal spasao servisima. Pobednika prvog seta odlučio je taj-brejku, koji je pripao Nadalu s 10:8. Izner je u drugom setu imao priliku da napravi brejk, ali se Nadal ponovo izvukao. I drugi set je ušao u taj-brejk, koji je ponovo pripao Špancu za veliki trijumf i nastavak pobedničke serije.Masters u Sinsinatiju igrao se za nagradni fond od 3.729.155 dolara. Nadalu je pripalo 583.800 dolara i 1.000 poena za ATP listu, dok je Izner osvojio 286.240 dolara i 600 bodova.