"MRZEO SAM I PREZIRAO NADALA" Nik Kirjos otvorio dušu i šokirao javnost: Kontroverzni teniser otkrio zašto nije mogao da podnese slavnog Španca!
Kontroverzni australijski teniser Nik Kirjos priznao je javno da nikada nije voleo španskog tenisera Rafaela Nadala.
Brojne prozivke na račun Đokovića i Nadala obeležile su dobar deo njegove karijere. I dok se poslednjih godina njegov odnos prema Novaku okrenuo za 180 stepeni, o Rafi nikada nije promenio mišljenje.
U zanimljivom podkastu "Ništa važno" čiji autori su Džon Izner, Sem Kveri, Džek Sok i Stiv Džonson otvoreno je govorio o odnosu sa slavinim Špancem.
Priznao je Kirjos da nije mogao da ga smisli.
"Nikada nisam podnosio Nadala. Mrzeo sam ga i prezirao kada god sam ga video u blizini", rekao je Kirjos.
Ipak, ne krije da je upravo Rafa motivisao da bude bolji teniser.
"On je bio jedan od momaka koji su me motivisali. Kada sam igrao protiv Rafe, uvek sam se trudio da igram najbolje. Nisam osećao takav bes kada sam igrao protiv Federera ili Đokovića. Kada sam bio mlad, u akademiji u kojoj sam trenirao, svi su od njega pravili idola i zato nisam mogao da ga podnesem. Želeo sam da pokažem ljudima da mogu da budem kul i da svakoga pobeđujem", kaže Kirjos i dodaje:
"Ne podnosim igrače koji između prvog i drugog servisa prave preduge pauze".
Kurir sport