NEMILOSRDNI DELFINI POTOPILI KAZAHSTANCE: Prva pobeda vaterpolista na Olimpijskim igrama!

OLIMPIJSKE IGRE

Tokyo 2020 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Kazahstan 19:5 u drugom kolu B grupe olimpijskog turnira u Tokiju.

Zvanični olimpijski šampioni sada imaju skor 1-1, nakon što su u prvom kolu izgubili od Španije (13:12).

Duško Pijetlović bio je najefikasniji sa četiri gola, Strahinja Rašović postigao je tri, a Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Dušan Mandić po dva.

Srpski tim naredni meč igra u četvrtak, od 12.50, protiv Australije.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

19:5 - Dušan Mandić stavlja tačku na ovaj meč. Ubedljiv trijumf Srbije.

18:5 - Dva gola sjajnog Pjetolovića, protivnik je samo dva puta uspeo da zatrese mrežu u drugom poluvremenu.

16:5 - Dušan Mandić povećava na 16:5

15:5 - Sava Ranđelović za maksimalnih +10.

14:5 - Dedović postiže prvi gol na meču.

Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine, velika prednost Srbije.

13:5 - Strahinja Rašović postiže treći gol na meču.

12:5 - Sjajna kontra Srbije i maestralna završnica Strahinje Rašovića za ubedljivu prednost našeg tima.

11:5 - Nikola Jakšić završava odličnu akciju Srbije.

10:5 - Novi gol Kazahstana, Medvedev je bio strelac.

10:4 - Odmah uzvraća sa druge strane Mandić, sjajan gol srpskog reprezentativca.

vaterpolo, vaterpolisti

9:4 - Srđan Vuksanović postiže gol za Kazahstan i smanjuje zaostatak svog tima.

9:3 - Andrija Prlainović postiže drugi gol na meču, najveće vođstvo Srbije.

8:3 - Duško Pjetlović postiže sjajan gol na startu treće četvrtine, Srbija ima veliku prednost.

Druga četvrtina:

Kraj druge četvrtine, Srbija je ovaj perido završila rezultatom 3:1.

7:3 - Raste prednost Srbije, Pjetlović se upisao u strelce.

6:3 - Prvi put na meču reprezentacija Srbije ima tri gola prednosti. Sjajan gol Andrije Prlainovića. Ponovo smo iskoristili igrača više.

5:3 - Lepa akcija Delfina, Strahinja Rašović postiže gol za Srbiju.

4:3 - Dušan Marković daje gol za Kazahstan.

Prva četvrtina:

4:2 - Srbija još jednom koristi igrača više, Aleksić u finišu prve četvrtine donosi Srbiji +2

3:2 - Kazahstan iz peterca smanjuje zaostatak.

3:1 - Izuzetno lep napad Srbije, Prlainović za Filipovića i sjajan šut iskusnog reprezentativca.

2:1 - Sjajan šut Mitrovića, Srbija ponovo vodi.

1:1 - Kazahstan koristi igrača više, izjednačenje.

1:0 - Đorđe Lazć donosi prednost Srbiji.

Vaterpolisti Srbije

Delfini će pokušati da ostvare prvi trijumf na Olimpijskim igrama, pošto su na startu turnira doživeli poraz od Španije (12:13).

Kazahstan se takođe nije proslavio na startu takmičanja, poraženi su od Hrvatske rezultatom 7:23.