(VIDEO) NAVIJAČI KAO DVANAESTI IGRAČ: Zbog buke koju su pravili fudbaler gostujućeg tima tražio izmenu

KADA JE CRKA RASVETA NASTAO JE LAJT-ŠOU

Navijači Bešiktaša pokazali su kako izgleda biti 12-ti igrač u veoma važnom meču za njihov klub.

Vodafon Arena u Istanbulu jedan je od, ako ne i najvatreniji stadion u Evropi. Neverovatni navijači Bešiktaša na svakoj utakmici stvaraju neviđenu atmosferu, a posebno su inspirisani u evropskim takmičenjima.

Pre nekoliko godina srušili su rekord po buci na utakmici protiv Liverpula kad je navijanje sa tribina starog Inonu stadiona izmerena glasnijom od zvuka poletanja džambo-džeta ili rok koncerta. Sinoć su na utakmici 2. kola Lige šampiona protiv Lajpcihga bili toliko glasni da je gostujući napadač Timo Virer tražio čepove za uši, pa kasnije i zamenu.

Ali sredinom drugog poluvremena pokazali su i drugu stranu. Nakon što se na desetak minuta ugasilo pola reflektora na stadionu, domaći navijači izvadili su telefone i upalili svetlo, pa su uz gromoglasnu pesmu stvorili nesvakidašnji atmosferu.

Sudije su igrače povukli u svlačionicu, ali ih ubrzo vratili na teren i meč je normalno nastavljen, a Turci su na kraju slavili 2:0, te su nakon dva kola lideri grupe G sa maksimalnih šest bodova.