(VIDEO) LUDNICA U HRVATSKOJ: Rijeka srušila Dinamo u 90. minutu, Hajduk lider posle dve godine

Preokret u derbiju

Derbi hrvatskog prvenstva odlučio Anes Šarbini pogotkom u 90. minutu protiv "modrih", koji su više od sata igre imali igrača manje

Fudbaleri Rijeke savladali su zagrebački Dinamo 2:1 (0:1) u derbiju 14. kola hrvatskog prvenstva.

Tim Zorana Mamića je poveo već u šestom minutu preko Fernandeza, a domaćin je u drugom poluvremenu napravio preokret golovima Sanardžića u 50. minutu i Anasa Šarbinija u 90! Riječanima je posao bio olakšan od 34. minuta kada je štoper Dinama Teravel dobio crveni karton zbog udaranja glavom protivničkog igrača.

Ovo je prvi poraz "modrih" posle 50 prvenstvenih utakmica!

Ujedno, Rijeka je prvi put pobedila Zagrepčane posle 471 dan!

Na vrhu tabele se zakuvalo. Hajduk, koji je juče bio bolji od zagrebačke Lokomotive 2:1, izbio je na prvo mesto sa 29 bodova, Rijeka, koja je jedina bez poraza u ligi, je druga sa 28, a Dinamo je treći sa 27.

Splićani su lideri prvi put posle dve godine.

Dinamo je desetostruki uzastopni šampion Hrvatske.