DUPLA KRUNA: Košarkašice Crvene zvezde osvojile titulu u kadetskoj i juniorskoj ligi

DOminacija mlađih kategorija

Juniorska ekipa Ženskog košarkaškog kluba Crvena zvezda je pobedom na završnom turniru u Kraljevu, nad ekipom Novosadska ŽKA 85:42, peti put zaredom osvojila titulu.

Ekipa trenera Predraga Stanojčića je od samog starta krenula furiozno i već na kraju prve četvrtine došla do dvocifrene prednosti (23:7), nakon čega se prednost samo povećavala.

U nastavku utakmice nije bilo iznenađenja, pa je ekipa Zvezde stigla do zaslužene pobede i pete uzastopne titule šampiona Srbije u juniorskoj kategoriji.

Najefikasnija u ekipi crveno-belih bila je Milica Bojović sa 15 poena, a pratile su je Đurđina Đokić sa 14 i Milina Mišeljić sa 12 poena.

Sa osvojenim kadetskim prvenstvom koje se igralo od 13-14. maja, ženska ekipa Crvene zvezde je peti put uzastopno osvajač duple krune u mlađim selekcijama.

Crvena zvezda, košarkašice, Foto: KKŽ Crvena zvezda