POČISTILA VILIJAMSOVU: Ana Ivanović razbila Serenu i plasirala se u treće kolo turnira u Pekingu

Ubedljivo

Najbolja srpska teniserka savladala je Amerikanku (7:6. 6:2) u drugom kolu Otvorenog prvenstva Kine

PEKING - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala turnira u Pekingu, pošto je pobedila Amerikanku Venus Vilijams sa 2:0, po setovima 7:6, 6:2.

Ivanović će u trećoj rundi igrati protiv Ruskinje Svetlane Kuznjecove.

U prvom setu, koji je trajao skoro sat, obe teniserke su po jednom oduzele servis protivnici, pa je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku. Srpska teniserka je taj-brejk odigrala mnogo bolje, napravila je tri mini brejka i tako posle velike borbe povela sa 1:0.

Drugi set je počeo vođstvom Vilijams od 2:0, ali se Ana Ivanović tada probudila, vezala je narednih šest gemova i plasirala se u osminu finala.

Ovo je bio 12. susret ovih rivalki. Venus ubedljivo vodi u pobedama 9:3.

Tok meča:

6:2 - Gotovo je! Ana je ostvarila treću pobedu u duelima sa Venus

5:2 - Ivanovićeva je napravila dupli brejk, servira za meč

4:2 - Ivanovićeva se poigrava sa protivnicom i deluje veoma siguno. Kriza sa početka seta je nestala

3:2 - Ivanovićeva je vezala tri uzastopna gema, sada ima prednost od jednog brejka

2:2 - Srpkinja se uspela da se vrati u meč i posle četiri gema nijedna igračica nema prednost

1:2 - Ivanovićeva bez izgubljenog poena vraća brejk

0:2 - Amerikanka pravi brejk na startu drugog seta

0:1 - Serena osvaja prvi gem

Drugi set

Taj brejk: Ivanovićeva osvaja prvi set! Ana je sjajno odigrala odlučjujući gem. Ekspresno je došla do ubedljive prednosti 5:1 i onda rutinski privela set kraju.

6:6 - Američka teniserka je uspela da izbori brejk.

6:5 - Ana bez izgubljenog poena osvaja gem.

5:5 - Venus bez većih problema dolazi do izjednačenja

5:4 - Ana ponovo vodi, siguran gem srpske teniserke.

4:4 - Brejk Ane! Srpkinja ekspresno vraća brejk i dolazi do izjednačenja!

3:4 - Venus pravi brejk! Iskusna američka teniserka iskoristila je prvu priliku da oduzme servis Ivanovićevoj.

3:3 - Siguran gem Amerikanke.

3:2 - Ana ponovo bez problema osvaja gem.

2:2 - Velika borba viđena je u četvrtom gemu. Ana je imala dve prilike da oduzme servis Vilijamsovoj, ali Amerikanka je uspela da se provuče i osvoji gem.

2:1 - Još jedan siguran gem Ivanovićeve. Ekspresno je došla do nove prednosti.

1:1 - Amerikanka uspeva da izjednači rezultat. Imala je 40:0, Ana je uspela da osvoji dva vezana poena, ali tu je stala.

1:0 - Dobar start Ane, bez većih problema osvaja uvodni gem u prvom setu