SUDIJA BRIH OSAKATIO ORLOVE: Hrabri Orlovi izgubili od Švajcarske posle preokreta! Samo pobeda nad Brazilom vodi u osminu finala (KURIR TV)

ALBANCI DONELI POBEDU

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske 1:2 (1:0) u utakmici drugog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

"Orlovi" su Kalinjingradu poveli golom Aleksandra Mitrovića u petom minutu, a onda je rival u drugom poluvremenu napravio preokret pogocima Granita Džake u 52. i Đerdana Šaćirija u 90.

Posle drugog kola na tabeli vode Brazil i Švajcarska sa po četiri boda, Srbija je ostala na tri, dok je Kostarika bez bodova.

1 / 6 Foto: Dado Đilas

"Orlovi" bi plasman u osminu finala obezbedili pobedom nad Brazilom u poslednjem kolu (27. jun), a mogu da prođu i sa remijem, ako Kostarika savlada Švajcarsku, s tim da moraju da imaju bolju ukupnu gol-razliku od Švajcarske.

"Cenjeni" nemački sudija Feliks Brih je u velikoj meri uticao na poraz izabranika Mladena Krstajića, jer osim što je konstantno "gurao" Švajcarce, nije dosudio penal za Srbiju...

Naša reprezentacija je povela već u petom minutu. Tadić je zalomio Rodrigeza na desnom krilu i centrirao, a Mitrović dobio skok duel sa Šerom i glavom poslao loptu u mrežu!

"Orlovi" su posed lopte prepustili rivalu, ali su u prvom poluvremenu bili opasniji kada krenu u napad.

Ipak, Švajcarska je imala najbolju priliku u tom periodu igre, ali je golman Stojković maestralno odbranio šut Džemailija.

I u uvodu drugog poluvremena su srpski fudbaleri prvi napravili priliku, kada je Mitrović poslao loptu preko gola.

A onda je usledio šok za "orlove". U 52. minutu Šaćiri je šutirao, Kolarov ga izblokirao, lopta se odbila na 20-ak metara od gola, na nju je naleteo Džaka i opalio kao iz topa - umalo nije pocepao mrežu - 1:1.

Slaveći izjednačenje Švajcarac albanskog porekla je provocirao je pokazujući rukama "dvoglavog orla".

Švajcarci su bili zadovoljni remijem, u nastavku su pokušali da umrtve igru, a "orlovi" su želeli pobedu. Međutim, kako je vreme odmicalo, naši igrači su sve više ostajali bez snage.

Ipak, u 66. minutu da je bilo pravde Srbija bi dobila penal. Dvojica Švajcaraca su držala Mitrovića, a kada su sva trojica pala na zemlju pred Zomerovim golom, Feliks Brih je pokazao faul u napadu?!

Da razmišlja samo o pobedi selektor Krstajić pokazao je kada je u 81. minutu kada je Milivojevića zamenio znatno ofanzivnijim Radonjićem.

Ipak, umesto da se zatrese mreža Švajcaraca, zatresla je srpska!

"Orlovi" su se zaleteli u 90. minutu, sevnula je kontra, Šaćiri je izašao sam pred Stojkovića i postavio konačnih 2:1.

Naša reprezentacija je u teškoj situaciji posle dva kola, ali dokle god bude šanse, "orlovi" će se boriti za plasman među 16 najboljih na svetu.

KRAJ - 1:2!

90. minut - GOOOLLL - 2:1 ZA ŠVAJCARSKU - ŠAĆIRI! Istrčao je kontru, izašao sam pred Stojkovića i matirao ga.

87. minut - "Požuteo" je i Mitrović.

84. minut - Sudije nisu dosudile ofsajd Gavranovića, koji se našao u šansi, ali je Stojković bio uspešniji.

82. minut - Embolo je tukao iz daljine, Stojković imao problema, ali uspeo da je ukroti.

81. minut - Izmena: Radonjić umesto Milivojevića! To znači da je Krstajić sve karte bacio na napad!

ZVANIČNO: 33.167 gledalaca.

74. minut - Gavranović je bio u šansi i pogodio spoljnji deo mreže... Tek tada je pomoćni sudija signalizirao očigledan ofsajd.

73. minut - Džemaili ustupa mesto na terenu Embolu.

70. minut - Švajcarcima odgovara remi... Pokušavaju da umrtve ritam utakmice.

68. minut - ŠANSA za SRBIJU! Dobar napad Srbije, Kolarov je loptu ubacio pred gol, lopta je prošla ceo kazneni prostor, a Mitrović je bio "kratak" da je ubaci u mrežu.

66. minut - BRIH NIJE DOSUDIO PENAL ZA SRBIJU! Dvojica Švajcaraca su držala Mitrovića, a kada su sva trojica pala na zemlju pred Zomerovim golom, nemački sudija je pokazao faul u napadu?!

64. minut - Prva izmena u reprezentaciji Srbije - Ljajić umesto Kostića. Sada je na terenu prva postava iz meča sa Kostarikom.

64. minut - "Orlovi" su sada besni na Briha zbog poslednjih nekoliko odluka.

58. minut - STATIVA! Šaćiri se na desnom krilu izborio za poziciju, a onda sa ivice šesnaesterca gađao surotni ugao Stojkovićevog gola i - pogodio stativu.

52. minut - GOOOLLL - ŠVAJCARSKA JE IZJEDNAČILA - 1:1 - DŽAKA! Šaćiri je šutirao, Kolarov ga izblokirao, lopta se odbila na 20-ak metara od gola, na nju je naleteo Džaka i opalio kao iz topa - umalo nije pocepao mrežu.

52. minut - ŠANSA za SRBIJU! Ponovo je Tadić izveo korner, a Mitrović glavom poslao loptu preko gola.

51. minut - Tadić, Milinković-Savić i Mitrović kao na malom fudbalu. Od svega - korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Petković je načinio prvu izmenu, umesto Seferovića ušao je Gavranović.

POMIRENJE MITROVIĆA I ŠAĆIRIJA NA POLUVREMENU!

Mitrović i Šaćiri su se "zakačili" tokom utakmice, ali na poluvremenu su razgovorom izgladili odnos.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0!

1 / 29 Foto: Dado Đilas

45+2. minut - Treći naš reprezentativac sa žutim kartonom - Matić zbog faula nad Lihtštajnerom.

45+1. minut - AUUU!!! Pucao je Tadić sa 18 metara - za malo preko gola! Uzdasi navijača Srbije!

43. minut - VELIKA ŠANSA za SRBIJU! Posle kornera Tadića sa desne strane, prvo Tošić, a onda i Matić nisu uspeli iz neposredne blizine nisu uspeli da ubace loptu u mrežu.

42. minut - Posle duže vremena "orlovi" su u kaznenom prostoru rivala. Prvo je Tadić "izlomio" Švajcarca, ali centrirao u prazno, a u nastavku akcije ni Matićev pokušaj nije bio precizan.

NA STADIONU NEMA ALBANSKIH ZASTAVA! Upozorenje Rusa upućeno Švajcarcima izgleda je urodilo plodom...

39. minut - Drugi žuti karton na meču - drugi za naše fudbalere. Sada je "požuteo" Milivojević zbog starta sa leđa na Šaćiriju.

Đoković "prozvao" Švajcarce Federera i Vavrinku!

37. minut - Prekid je izveo Kolarov, lopta je izbačena na 18, 19 metara, Tadić je opalio - pravo u Zomera.

33. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Milinković-Savić, jer je đonom startovao na Šera.

32. minut - Švajcarci sve opasnije prete...

30. minut - VELIKA ŠANSA ZA ŠVAJCARSKU! BRANI STOJKOVIĆ! Cuber je namestio zicer Džemailiju, ali je srpski golman maestralno intervenisao!

29. minut - Luka Milivojević se žali na povredu. Ukazana mu je lekarska pomoć, pa se vratio u igru.

28. minut - Posed lopte je ubedljivo na strani Švajcarske - 61-39 odsto.

23. minut - Švajcarci napadaju... Naši igrači im blokiraju svaki šut!

19. minut - Mitrović je probao makazice sa 15, 16 metara...

16. minut - Milinković-Savić je oprobao udarac sa 18 metara, pored gola, ali je izmamio uzdahe naših navijača.

15. minut - Kostić je napravio dar-mar po levom krilu, ubacio pred gol, Mitrović nije bio u dobroj poziciji i nije mogao odmah da šutira, pa su Švajcarci otklonili opasnost.

14. minut - Ponovo je Mitrović zapretio glavom. Ivanović je centrirao, a strelac do sada jedinog gola pokušao sa 15 metara - nedovoljno snažno.

10. minut - ŠANSA za ŠVAJCARSKU! Rodrigez je prevario Ivanovića na levoj strani i centrirao, Džemaili je bio u odličnoj poziciji, ali je šutirao pored gola.

LUDNICA U BEOGRADU POSLE GOLA MITROVIĆA!

5. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA SRBIJU! MITROVIĆ! Tadić je zalomio Rodrigeza na desnom krilu i centrirao, a Mitrović dobio skok duel sa Šerom i glavom poslao loptu u mrežu!

4. minut - ŠANSA za SRBIJU! Na centaršut sa desne strane Mitrović je šutirao glavom, ali je golman Zomer odlično intervenisao.

2. minut - Prva gužva u kazenom prostoru Švajcarske, posle prekida, ali Mitrović nije uspeo da dođe do lopte.

1. minut - Feliks Brih je dao znak da utakmica počne! Švajcarci su izveli početni udarac.

Trenuto Brazil vodi na tabeli sa četiri boda, ali i sa utakmicom više, Srbija ima tri, Švajcarska jedan, dok je Kostarika, posle dva meča, bez bodova.

"Orlove" pobeda nad Švajcarcima vodi u osminu finala, a i u slučaju bilo kog drugog ishoda zadržaće kakve-takve šanse za prolaz dalje.

Selektor Srbije Mladen Krstajić za meč sa Švajcarskom napravio je jednu izmenu u odnosu na utakmicu sa Kostarikom. Umesto Adema Ljajića, priliku je dao Filipu Kostiću.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov - Matić, Milivojević - Tadić, Milinković-Savić, Kostić - Mitrović.

Selektor Švajcarske Vladimir Petković odlučio se za isti sastav koji je u prvom kolu osvojio bod protiv Brazila.

ŠVAJCARSKA: Zomer – Lihtštajner, Akanđi, Šer, Rodrigez – Džaka, Behrami – Šaćiri, Džemaili, Cuber - Seferović.

19:54 - GRMI BOŽE PRAVDE!

19:48 - Arena u Kalinjingradu!

19:47 - LUDNICA ISPRED STADIONA: Pogledajte šta rade srpski navijači!

19:46 - Euforija u Beogradu! Navijači okupirali Trg Nikole Pašića!

19:44 - Kiša je prestala... U Kalinjingradu je oko 15 stepeni Celzijusa.

19:38 - I navijači se zagrevaju!

19:34 - Zagrevanje "orlova"

19:32 - Zvižduci za Albance!

Pri predstavljanju igrača zvižduke su dobili samo švajcarski reprezentativci albanskog porekla.

19:31 - Korteo navijača stiže na utakmicu

19:21 - Španac obožava Srbiju! Iruk Garsija je Španac iz grada Luga. Nema nima nikakve veze sa našom zemljom, ali obožava Srbiju.

19:15 - Prvi je na zagrevanje izašao golman Vladimir Stojković! Dobio je ovacije srpskih navijača kojih trenutno ima mnogo više nego Švajcaraca.

19:14 - Provala oblaka u Kalinjingradu!

19:13 - Nole zna ko će da pobedi!

18:53 - Krstajić: Politika me ne zanima!

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić rekao je da njegova ekipa neće odstupiti od svog stila igre i poručio navijačima da budu spokojni jer su igrači željni da se ponovo dokažu.

"Igrači su maksimalno spremi i daće sve od sebe, biće agresivni i igrački raspoloženi, ali i fer plej kao i protiv Kostarike", rekao je Krstajić i dodao: "Švajcarska je taktički dosta dobro potkovana, imaju selektora koji su dugo sa njima, znamo šta su im vrline dobro smo ih analizirali, kao što su i oni nas verovatno.. Biće sutra žestoko".

Krstajić je pitanje stranog novinara o mogućim tenzijama na utakmici pošto u reprezentaciji Švajcarske igra nekoliko igrača poreklom sa Kosova dočekao s osmehom.

"Rekao sam 100 puta, reći ću i 101. Politika me uopšte ne zanima. Ovde smo došli zbog sporta, da prezentujemo zemlju na najbolji način, ostalo je skroz nebitno što se naš tiče", rekao je Krstajić.

18:45 - Švajcarci ko zapete puške

18:44 - Nemac Brih na centru

Meč Srbija - Švajcarska sudiće Nemac Feliks Brih, koji je 2017. sudio finale Lige šampiona između Juventusa i Real Madrida (1:4), a finale Lige Evrope 2014 (Sevilja - Benfika).

On je domaćoj sportskoj javnosti poznat po meču sa Hrvatima, kada je u mundijalskim kvalifikacijama, u septembru 2013, bilo 1:1 u Beogradu, a kada su bili isključeni Šimunić i Matić. Zanimljivo je da je Brih doktor pravnih nauka.

Smatraju ga jednim od najboljih sudija sveta trenutno. Ima 42 godine.

18:42 - Pakleni plan srpskih navijača za Albance iz švajcarske reprezentacije!

18:40 - Temperatura raste u Kalinjingradu!

18:10 - Srbija do Kalinjingrada!

17:51 - Srbi i Švajcarci zajedno slavili pobedu Brazila

17:34 - "Džentlmeni" - najverniji navijači "orlova"

17:21 - Ne propustite! Stranci pevaju hit Miroslava Ilića!

16:35 - Političarke o Mundijalu

16:16 - Srpska zastava hit u Kalinjingradu

15:56 - Brazil slomio Kostariku u sudijskoj nadoknadi!