Najnovije vesti

TRIJUMF KLISURIĆA: Okončan Kup Srbije na Autodromu Beranovac
Foto: BSS

biciklizam

TRIJUMF KLISURIĆA: Okončan Kup Srbije na Autodromu Beranovac

Brazil 2014

U Kraljevu je , na poznatom Autodromu "Beranovac", održano sedmo ovogodišnje nadmetanje za Kup Srbije u biciklizmu za sve kategorije.

Na kružnoj stazi ( dužina kruga 5.250 metara) vožene su zanimljive trke u kojoj su srpski biciklisti i biciklistkinje pokazali da se od njih, s pravom, u narednim godinama očekuju zapaženi rezultati na međunarodnoj sceni. U trci seniora slavio je Steva Klisurić, vozač beogradskog Partizana ispred Stefana Stefanovića, bicikliste čačanskog Borca i Dušana Veselinovića iz Partizana (Beograd).

Seniori, mastersi (sve kategorije) , "vozači do 23 godine" i juniori su se za prestižnu titulu pobednika Kupa Srbije nadmetali na stazi dužine 84 kilometara (16 krugova). Kadeti i mlađi kadeti su se takmičili na deonici dugoj 42 kilometra (8.krugova). Seniorke, juniorke i kadetkinje na stazi od 31,5 kilometara (6 krugova). Mlađe kadetkinje i poletarke na deonici od 15,75 kilometara ( 3 kruga). Poletarci i mlađi poletarci. su vozili 10,5 kilometara (2 kruga), a mlađe poletarke jedan krug - 5.250 metara.

biciklizam
foto: BSS

Rezultati po kategorijama - Seniori ("elita muškarci"):1. Steva Klisurić (Partizan,Beograd), 2.Stefan Stefanović (Borac,Čačak), Dušan Veselinović (Partizan,Beograd). Masters (veterani):1. Miroslav Bogdanović (Borac,Čačak), 2.Slobodan Radovanović (Jednota,Šid), 3. Ivan Pešić (BK Apatin).Juniori: 1. Luka Bojović (CNN Metalac Sunbelt , Kraljevo), 2. Dejan Cogoljević (Borac,Čačak), 3.Mihailo Stolić (S- tim, Sombor).Kadeti: 1.Bogdan Angelovski (Sputnjik,Valjevo), 2.Gavrilo Marković (Partizan,Beograd), 3.Nikola Bogdanović (CNN Metalac Sunbelt,Kraljevo), Mlađi kadeti: 1. Igor Davidov (Sputnjik, Valjevo), 2.Ivan Perčić (Spartak, Subotica),3.Luka Pantić (Šid). Poletarci: 1. Petar Pavlović (Policajac,Beograd), 2.Nemanja Jovanović (Era,Užice), 3. Luka Ilić (Partizan,Beograd). Mlađi poletarci: 1.Marko Ćesarić (Sputnjik, Valjevo), 2.Radoje Šuša (Jednota,Šid), 3.Nemanja Maksimović (Jednota,Šid).Seniorke (Žene, elita):1.Aleksandra Sovilj ( Elite, Novi Sad), 2.Maja Savić (Dubl,Novi Sad), 3.Jovana Radovanović (Jednota,Šid). Juniorke:1.Bojana Vujasinović (S-tim, Sombor), 2.Anja Nikitović (Jednota Šid), 3.Iva Pavlović (Radnički, Kragujevac).Kadetkinje: 1:Dunja Čobanović (Jednota,Šid), 2,Marija Pavlović (Policajac,Beograd), 3.Iva Škrbić (Jednota,Šid).Mlađe kadetkinje:1.Marija Baeva (Velo,Novi Sad), 2.Vera Crnoglavac (Partizan,Beograd), 3.Anja Babić (Šid).Poletarke:1.Tara Čulić (Capriolo, Bačka Palanka), 2.Maša Marković (Radnički,Kragujevac), 3.Eva Lončarević (Zvezdarica,Beograd).

Mlađe poletarke:1.Irina Jovanović (CNN Metalac Sunbelt,Kraljevo) 2.Atina Petrović (Jednota,Šid), 3.Natalija Kulinčević (Sputnjik,Valjevo).

Kurir sport

Prijavite se na newsletter.

Svakog dana besplatan pregled vesti na vaš e-mail.

* Obavezna polja

RAZMENA SADRŽAJA

Inicijalizacija u toku...
track