(VIDEO) REMI PO MERI: Francuzi i Švajcarci igrali bez golova i prošli u osminu finala

Derbi grupe A

Francuska 2016 -

Fudbaleri Francuske i Švajcarske remizirali su (0:0) u meču poslednjeg trećeg kola A grupe Evropskog prvenstva u Francuskoj, čime su obe ekipe osigurale plasman u osminu finala.

Francuzi su prvi u grupi sa 7, bodova, Švajcarska kao druga ima 5, a posle pobede nad Rumuninjom, (1:0), Albanija čeka kraj grupne faze takmičenja, jer sa 3 boda može kao jedna od 4 najbolje trećeplasirane selekcije da se nađe u osmini finala.

U Parizu je bilo zanimljivo. Švajcarci su imali veliku šansu na početku, a potom se razigrao Pol Pogba. U prvih 45 minuta zvezda Juventusa je imala tri velike šanse, jednom je čak pogodio prečku.

U nastavku je okvir gola pogodio i Paje, ali to je bilo sve, pa je meč završen bez golova.

Tok meča:

90+3 minut - Kraj utakmice

76. minut - Opet prečka! Sada je pogodio Paje

74. minut - Francuzi su opasniji, ali nema golova

63. minut - Drugo poluvreme nije sađržano kao prvo

54. minut - Grizman i Behrami su se borili za loptu, Švajcarac ju je nagazio i lopta je pukla

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45 + 1. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Igra se brzo, Švajcarci se oslobađaju pritiska

33. minut - Švajcarac Rodrigez je igrao rukom, ali penala nije bilo

21. minut - Mehmedi je probao na drugoj strani, lopta nije išla u okvir gola

18. minut - Pogba! Lopta je okrznula gornju stranu prečke, to je treća šansa za igrača Juventusa

12. minut - Za manje od minuta Pogba je dva puta bio u šansi, ali i dalje nema gola

8. minut - Velika šansa za Švajcarsku, ali Šar nije uspeo da u oadu loptu sa metar - dva gurne u mrežu

3. minut - Igra se otovreno na terenu u Parizu

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

21:00 - Ekipe su na terenu 20:20 - Poznati su sastavi dva tima

Stadion: Pjer MoroKapacitet: 50.186

Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

ŠVAJCARSKA : Zomer – Lihtštajner, Šar, Đuru, Rodrigez – Behrami, Džaka – Šaćiri, Džemaili, Mehmedi - Embolo.

FRANCUSKA: Loris – Sanja, Rami, Košjelni, Evra – Sisoko, Kabaj, Pogba – Koman, Grizman, Žinjak

Francuska je obezbedila plasman u osminu finala, pošto je u prva dva kola pobedila Rumuniju (2:1) i Albaniju 2:0. Švajcarska je sakupila četiri boda, pošto je pobedila Albaniju 1:0, a igrala nerešeno sa Rumunijom. Švajcarci još nisu obezbedili plasman u osminu finala, ali bi u slučaju pobede mogli i do prvog mesta u grupi.Utakmica u Lionu počinje u 21 sat, sudiće je Slovenac Damir Skomina.