(VIDEO) RUMUNI SE VRAĆAJU KUĆI: Sadiku doneo Albaniji istorijsku pobedu na EP

Albanci i dalje mogu u osminu finala EP

Francuska 2016 -

Fudbalska reprezentacija Albanije pobedila je u Lionu selekciju Rumunije 1:0 u meču poslednjeg, 3. kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. Izveštaj sa utakmice Francuska - Švajcarska pogledajte OVDE.

1 / 6 Foto: Reuters

Jedini gol na utakmici Albanija - Rumunija postigao je Sadiku u 43. minutu. Ovo je bio prvi gol i prva pobeda Albanije na evropskim šampionatima.U drugom meču trećeg kola grupe A, Francuska i Švajcarska su odigrale 0:0.Prvo mesto na tabeli zauzela je Francuska sa sedam bodova, zatim slede Švajcarska sa 5, Albanija ima tri, a Rumunija samo jedan.Francuska i Švajcarska su izborile plasman u osminu finala. Rumunija je završila takmičenje i vraća se kući, a Albanija će sačekati završetak takmičenja po grupama, pošto bi mogla kao trećeplasirana selekcija da izbori osminu finala EP.

TOK MEČA90+6. minut - Kraj utakmiceAlbanija je pobedila 1:0!90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta75. minut - Kakva šansa za RumunijuVelika šansa za reprezentaciju Rumunije. Andone pogaša prečku!71. minut - Rumuni agresivniji u finišu utakmiceRumunija je imala šansu, ali sudije pokazuju da se radi o ofsajdu. Međutim, snimak pokazuje da nije bilo ofsajda

62. minut - Rumuni i dalje bez prave šanse53. minut - Rumunija agresivnija u drugom delu meča46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+2. minut - Albanija posle prvog poluvremena vodi 1:0!

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 2 minuta43. minut - Albanija vodi 1:0!!!

Albanija vodi 1:0!!!! U listu strelaca upisao se Sadiku. Ovo je prvi gol Albanije u istoriji EP

35. minut - Dve šanse u dva minuta za Albaniju

23. minut - KAKAV PROMAŠAJ! Albanija je izvela kontranapad, a Lenjani je sa samo nekoliko metara prebacio gotovo prazan gol!

18. minut - Rumunija ima inicijativu, više je lopta kod njenih fudbalera, ali poslednjih minuta nema uzbuđenja

12. minut - Stanču je dobro pokušao

5. minut - Dobar napad Rumuna i šut, malo nesigurna intervencija Beriše, ali bez promene rezultata2. minut - Navijači Rumunije skandiraju: Srbija, Srbija. Opširnije OVDE1. minut - Utakmica je počela

20:55 - U toku je izvođenje himni20:50 - Albanske navijačice blistaju na tribinama

20:30 - Poznati su sastavi timova