(VIDEO) ITALIJA NEMOĆNA BEZ NAJBOLJIH IGRAČA: Brejdi odveo Republiku Irsku u osminu finala EP

Konte odmarao zvezde tima

Francuska 2016 -

Fudbalska reprezentacija Republike Irske pobedila je selekciju Italije 1:0 (0:0) u meču poslednjeg, 3. kola grupe E na Evropskom prvenstvu.

Pobedu Ircima i plasman u osminu finala doneo je Brejdi u 85. minutu. Trebalo bi napomenuti da su Italijani igrali sa rezervnim timom, pošto je Antonio Konte odmarao najbolje fudbalere za osminu finala.U drugom meču poslednjeg kola grupe E Belgija je pobedila Švedsku 1:0.Prvo mesto pripalo je Italiji sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Belgija. Irska je treća sa četiri boda. Ove tri selekcije izborile su plasman u osminu finala. Švedska je poslednja sa samo jednim bodom.U osmini finala sastaće se:25. junŠvajcarska - PoljskaVels - Severna IrskaHrvatska - Portugal26. junMađarska - BelgijaNemačka - SlovačkaFrancuska - Republika Irska27. junItalija - ŠpanijaEngleska - Island

TOK MEČA:90+3. - Kraj utakmiceRepublika Irska je pobedila Italiju 1:0 i izborila plasman u osminu finala.90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta

85. minut GOL! Brejdi je uspeo da zatrese mrežu Italije, Irci ovim rezultatom idu dalje

77. minut - STATIVA! Pogodio ju je Insinje.

53. minut - Konačno su i Italijani zapretili. Zaza je pucao, ali preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:0

43. minut - Prvi šut Italijana! Pored gola! Uputio ga je Imobile.

21. minut - ŠANSA za IRSKU! Marfi je odlično šutirao glavom pod prečku, međutim, Sirigu je loptu izbacio u korner.

9. minut - Strašan šut Hendrika. Lopta je prohujala pored gola.1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

ITALIJA: Sirigu – Ogbona, Barzalji, Bonuči – Florenci, Sturaro, Mota, Bernadeski, De Šiljo – Zaza, Imobile

R. IRSKA: Rendolf – Kolman, Dafi, Kif, Vord – Brejdi, Hendrik, Meklin, Mekkarti – Long, Marfi