(VIDEO) IRCI PREKO ITALIJANA U OSMINU FINALA: Belgijanci golčinom poslali Ibru u penziju

I Turci idu kući

Francuska 2016 -

Reprezentacija Belgije pobedila je Švedsku 1:0 (0:0) u utakmici poslednjeg kola Grupe E na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Istovremeno Republika Irska je savladala Italiju istim rezultatom, pa su se u osminu finala plasirale Italija kao prvoplasirana sa šest bodova, Belgija sa drugog mesta sa istim brojem bodova, ali i sa gorim međusobnim skorom, i Republika Irska sa treće pozicije sa četiri boda.

Šveđani su završili takmičenje na EVRO 2016, a Zlatan Ibrahimović reprezentativnu karijeru, jer je najavio da neće više igrati za nacionalni tim po završetku turnira u Francuskoj.

Ovi rezultati u Grupi E označili su da, pored Albanije, ni Turska od trećeplasiranih ekipa neće u osminu finala.

Ruku na srce, Šveđani nisu ni zaslužili da prođu dalje. Ni u prethodna dva meča, a ni večeras protiv Belgije, nisu pokazali ništa.

Belgijanci su igrali ziheraški. Imali su prolaz u osminu finala i pre duela sa Šveđanima, pa nisu mnogo rizikovali. Tek u finišu meča "crveni đavoli" su dodali gas i stvorili nekoliko prilika, a do pobede su došli golčinom Rađe Najngolana u 84. minutu.

Belgija će se u osmini finala sastati sa Mađarskom.U osmini finala sastaće se:25. junŠvajcarska - PoljskaVels - Severna IrskaHrvatska - Portugal26. junMađarska - BelgijaNemačka - SlovačkaFrancuska - Republika Irska27. junItalija - ŠpanijaEngleska - Island

Kraj - 1:0!

84. minut - GOOOLLL - 1:0 za BELGIJU - Strašan gol Najngolana!

83. minut - ŠANSA za ŠVEDSKU! De Brujne je izabcio loptu sa gol-linije.

80. minut - Belgijanci su dodali gas u finišu. Mertens je izmešao nekoliko protivničkih igrača i tukao, a Isakson je bio na mestu.

79. minut - Opasan, ali nedovoljno precizan šut Lukakua.

75. minut - Ibra je tukao iz slobodnjaka iz velike udaljenosti, a Kurtoa je bio siguran.

74. minut - Ponovo je Lukaku izašao pred Isaksona, ovaj put ga i savladao, ali je prethodno bio u ofsajd poziciji.

73. minut - ŠANSA za BELGIJU! Konačno uzbuđenje. Istrčao je Lukaku na Isaksona, koji je zaustavio nalet belgijskog napadača.

66. minut - Dosadu je prekinuo De Brujne udarcem, koji je Isakson prosledio u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - 0:0

45. minut - ŠANSA za BELGIJU! Aldervireld je "kresnuo" loptu glavom, ali je ona otišla za malo pored gola.

26. minut - I Ibra je oprobao šut - pored gola.

25. minut - Odmah na drugoj strani uzvraća De Brujne, ali Isakson hvata "živu loptu".

24. minut - Sebastijan Larson je pucao iz daljine, ali neprecizno.

5. minut - ŠANSA za ŠVEDSKU! Posle prekida u gužvi u kaznenom prostoru Berg je tukao sa desetak metara, ali je Kurtoa odbranio. BIO JE TO PRVI ŠUT ŠVEĐANA U OKVIR GOLA NA EP.

1. minut - Utakmica je počela

ŠVEDSKA: Isakson - Lindelof, Johanson, Grankvist, Olson - Larson, Ekdal, Kalstrom, Forsberg - Ibrahimović, Berg

BELGIJA: Kurtoa - Menije, Aldevejreld, Vermalen, Fertongen - Vicel, Najngolan - Azar, De Brujne, Karasko - Lukaku

Podrška Belgijancima

Belgijanci su poraženi od Italije 0:2, a savladali su Republiku Irsku 3:0. Šveđani su osvojili bod protiv Iraca 1:1, da bi zatim izgubili od Italije 0:1.