ĐUKIĆ GAZI: Valensija protutnjala Krasnodarom!

Prva pobeda Španaca u Ligi Evrope

Valensija je do pobede nad Kubaom stigla golovima Alkacera u 73. i Fegoulija u 81. minutu

KRASNODAR - Fudbaleri Valensije pobedili su u Kuban u Krasnodaru rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe A Lige Evrope.Golove za španski tim, koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Miroslav Đukić, postigli su Francisko Alkacer u 73. i Sofijan Fegouli u 81. minutu. Valensija je posle uvodnog poraza od Svonsija na svom terenu zabeležila prvu pobedu u Ligi Evrope, dok je Kuban ponovo doživeo neuspeh. Svonsi je na svom terenu pobedio Sent Galen s 1:0. Svonsi je prvi sa šest bodova, Valensija i Sent Galen imaju po tri.Totenhem je u grupi K u gostima nadigrao Anži s 2:0 pogocima Džermejna Defoa u 34. i Nasera Kadlija u 39. minutu. Tromso i Šerif igrali su bez pobednika, 1:1. Tromso je poveo golom Ondrašeka u 65, a izjednačio je Rikardinjo u 87. minutu.Šahtjor Karagandi i Makabi Haifa igrali su bez pobednika, 2:2 u grupi L. Domaći su posle prvih 45 minuta imali prednost od 2:0 pogocima Finončenka u 40. i Tarasova u 45. minutu. Gosti su do izjednačenja stigli golovima Ezre u 54. i Turgemana u 79. minutu. AZ Alkmar i PAOK igrali su 1:1. Domaći su poveli golom Guveleuva u 82. minutu, a izjednačio je Salpingidis u 90.Rubin je ubedljivo na svom terenu savladao Varegem s 4:0 u grupi D. Pogotke za ruski tim postigli su Duplus (autogol) u 60, Eremenko u 73, Rijazancev u 81. i Načo u 89. minutu. Vigan je na svom terenu pobedio Maribor s 3:1.Rubin ima šest bodova, Vigan četiri, Varegem jedan, dok je Maribor bez bodova.