UBEDLJIVO: Odbojkašice Partizana prekinule dominaciju Zvezde!

Prvi trofej u sezoni za crno-bele

Crno-bele su osvojile prve trofej u sezoni i na taj način prekinule višegodišnju dominaciju Crvene zvezde
1 / 5 Foto: Wienerliga.org

BEOGRAD - Odbojkašice Partizana-Vizure osvojile su Superkup Srbije.Odbojkašice crno-beli su večeras savladale Crvenu zvezdu rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:22, 25:10.Partizan Vizura je osvojio istorijski, premijerni Superkup Srbije, u finalu su crno-bele bile bolje od aktuelnog šampiona Crvene zvezde posle samo tri seta u sjajnoj atmosferi u hali "Šumice". Ovo je posle više od 40 godina da se u zvaničnim mečevima sastaju Partizan i Crvena zvezda.Prvi set je pripao odbojkašicama Partizana posle 28 minuta igre. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Partizan je zaigrao bolje u finišu i zasluženo je dobio ovaj deo meča sa 25:23.Odbojkašice Zvezde su bolje otvorile drugi set, ali su crno-bele uspele da se vrate u set i da na kraju trijumfuju s 25:22. Treći set je predstavljao samo formalnost, a Partizan je ovaj deo meča dobio s ubedljivih 25:10.CRVENA ZVEZDA: Trnić 5, Čanak, Marinković, Popović 6, Simić, Helić 10, Pušić (libero), Milenković 1, Novaković, Kecman 7, Lukić 5, Milović. Trener: Ratko Pavličević.PARTIZAN VIZURA: Bulić 8, Petrović, Stepanović (libero), Lozo 1, Savić 11, Aleksić, Medarević 1, Ranković 14, Čikiriz 6, Buša 9, Mirković 3, Dimić (libero). Trener: Darko Zakoč.Nova sezona u Winerštediše ligi Srbije počinje 12. oktobra. Partizan će na svom terenu dočekati Dinamo, a Zvezda će gostovati Jedinstvu iz Stare Pazove.