Juventus i Pirlo srušili Milan

Serija A

Lacio i Fiorentina odigrali bez golova

Fudbaleri Juventusa savladali su na domaćem terenu ekipu Milana sa 3:2, dok su Lacio i Fiorentina odigrali bez golova, u preostalim utakmicama sedmog kola italijanske Serije A.Derbi u Torinu aktuelni šampion je dobio posle bolje i, pre svega, efikasnije igre, predvođen iskusnim majstorom Andreom Pirlom. Roso-neri su iznenada poveli golom Muntarija već u prvom minutu i činilo se da bi mogli da se ponadaju uspehu. Pirlo je, međutim, izjednačio posle 15 minuta i potom dirigovao igrom domaćina do zaslužene pobede i osvajanja tri važna boda.Milan, bez suspendovanog Marija Balotelija, u drugom poluvremenu nije imao rešenja ni snage da se čvršće suprotstavi razigranim crno-belima, a nakon trećeg poraza ove sezone sve je izvesnija promena na klubi trofejnog kluba.U remiju Fiorentine na Olimpijskom stadionu u Rimu srpski defanzivac Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta.Serija A

7. kolo

Juventus - Milan 3:2

(Pirlo 15, Đovinko 69, Kjelini 75 - Muntari 1, 90)

Lacio - Fiorentina 0:0

Odigrano ranije danas:

Parma - Sasuolo 3:1 (Paladino 33, Rosi 70, Kasano 76 - Berardi 45. penal)

Bolonja - Verona 1:4 (Dijamanti 53. penal - Kačijatore 22, Iturbe 29, Toni 56, Žorginjo 90+3)

Katanija - Đenova 1:1 (Barijentos 59 - Legrotalje 87. autogol)

Napoli - Livorno 4:0 (Pandev 3, Inler 26, Kaljehon 56, Hamšik 83)

Sampdorija - Torino 2:2 (Sansone 41, Eder 90+3 penal - Imobile 66, Ćerči 76)

Udineze - Kaljari 2:0 (Danilo 34, Di Natale 54)