Vojvodina i Jagodina odneli bodove iz Beograda

Superliga Srbije

Novosađani savladali OFK Beograd, dok su Jagodinci bili bolji od Rada

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na gostovanju OFK Beograd sa 2:0 (1:0) u utakmici 10. kola Superlige Srbije.

Vojvodina je ovim trijumfom uhvatila priključak sa ekipama iz vrha tabele.Golove za Novosađane postigli su Marko Poletanović u 29. i Petar Škuletić u 62. minutu.Bodove iz Beograda odnela je i Jagodina, koja je rezultatom 2:0 (0:0) slavila protiv Rada na Banjici.Strelac prvog gola za goste bio je Milan Đurić u 64. minutu, koji se iskupio za promašeni penal iz prvog poluvremena, kada je zbog igranja rukom isključen defanzivac "građevinara" Slobodana Urošević. Konačan rezultat postavio je Filip Arsenijević u 86. minutu.U ostalim utakmicama Novi Pazar je kod kuće savladao Donji Srem golom Mutavdžića u finišu prvog poluvremena, dok su Radnički i Spartak u Kragujevcu odigrali bez golova.Rezultati i strelci 10. kola:

Radnički Kragujevac - Spartak 0:0

Novi Pazar - Donji Srem 1:0 (Mutavdžić 45+3)

OFK Beograd - Vojvodina 0:2 (Poletanović 29, Škuletić 62)

Rad - Jagodina 0:2 (Đurić 64, Arsenijević 86)