MIROLJUBIVO U NIŠU: Radnički i Zvezda odigrali 1:1!

Bez pobednika na Čairu

Fudbaleri Radničkog su poveli u osmom minutu golom Hadžibulića, a izjednačio je Dauda u finišu prvog poluvremena
1 / 5 Foto: Tanjug

NIŠ - Fudbaleri Radničkog i Crvene zvezde igrali su u Nišu bez pobednika, 1:1 u derbi meču 10. kola Superlige Srbije.Domaći su poveli u osmom minutu preko Hadžibulića, a izjednačenje Zvezdi doneo je Dauda u poslednjim trenucima prvog poluvremena.Radnički je poveo već na startu meča kada je Hadžibulić iskoristio centaršut Pauljevića i glavom matirao Bajkovića posle kiksa Krnete, koji se nije pomerio. Crveno-beli su izjednačili pogotkom Daude, koji je iskoristio odličan pas Ninkovića u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Veći deo drugog poluvremena protekao je u dosadnoj igri, ali je najzanimljivi bio finiš. Zvezda je imala priliku da pobedi, ali je prvo Milijaš neprecizno šutirao, a posle toga je sudija Miodrag Gogić poništio pogodak Gorana Gogića, zbog ofsajda u kojem je bio Dauda, koji mu je dodao loptu. U sudijskoj nadoknadi utakmice šanse su imali i Dauda, kojem je šut odbranio golman domaćih Aleksandar Kesić, kao i Migel Arauho koji je šutirao pored gola.Zvezda će u 11. prvenstvenom kolu dočekati "večitog" rivala Partizan narednog vikenda, dok će Radnički gostovati Donjem Sremu.

Poništen gol Zvezde zbog ofsajda
81. minut - Zvezda ima više od igre

74. minut - Prilika za Radnički. Jovanović je zahvatio loptu na desetak metara od gola, a lopta je otišla pored stative. 68. minut - Žestok sudar na sredini terena, u duelu su bili Ninković i Hadžibulić, a deblji kraj je izvukao vezni igrač crveno-belih. Krvavog čela je ostao da leži na travi Ninković, brzo mu je ukazana pomoć i izašao je iz igre sa velikom čalmom na glavi.

63. minut - Pokušaj Daude glavom posle centaršuta Milijaša, otišao je daleko preko gola.60. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena.54. minut - Milijaš je bio u polukontri, a onda je šutirao sa dvadeset metara, ali direktno u golmana Radničkog.50. minut - Domaći traže penal pošto je u šesnaestercu gostiju pao Stojanović

46. minut - Počelo je drugo poluvremeII poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Radnički i Zvezda igraju posle prvih 45 minuta, 1:145. minut - GOLLL!!! 1:1. Dauda je odlično primio jednu loptu, a onda je ušao u protivnički šesnaesterac i matirao golmana Radničkog.38. minut - Zvezda ima inicijativu, ali bez pravih prilika za gol.32. minut - Prva šansa na utakmici za Zvezdu. Dauda je šutirao sa oko 18 metara, ali je golman domaćih odlično intervenisao26. minut - Dauda je šutirao sa oko 20 metara, ali je pogodio jednog igrača domaćih20. minut - Radnički ima veći posed lopte14. minut - Dobra akcija Pauljevića, ali je odbrana Zvezde sprečila opasnost ispred svog gola.8. minut - GOLLLL!!! 1:0 za Radnički. U listu strelaca upisao se Hadžibulić. On je dobio loptu sa desnog krila, prevario Krnetu i matirao Bajkovića.5. minut - Napad Crvene zvezde po levoj strani odakle je Mijailović odlično centrirao, ali je odbrana Radničkog odlično intervenisala. 1. minut - Utakmica je počelaI poluvremeTOK UTAKMICE

Rezultati, 10. kolo Superlige SrbijeČukarički - Voždovac 2:3 (D. Srnić 13, 80 - Babović 25, Karaklajić 70, Obradović 90+3)Sloboda - Javor 0:1 (Sotirović 61)Radnički Niš - Crvena zvezda 1:1 (Hadžibulić 8 - Dauda 45)Partizan - Napredak 1:1 (Luka 88 - Trujić 48)Radnički Kragujevac - Spartak 0:0Novi Pazar - Donji Srem 1:0 (Mutavdžić 45+3)OFK Beograd - Vojvodina 0:2 (Poletanović 29, Škuletić 62)Rad - Jagodina 0:2 (Đurić 64, Arsenijević 86)Tabela: Partizan 21 bod, Vojvodina 19, Čukarički 18, Crvena zvezda 17, Jagodina 15, Radnički Niš 15, Spartak 14, Novi Pazar 14, Napredak 13, Voždovac 13...