KAKAV MEČ, STRAŠAN MEČ: Deset golova u pobedi Reala nad Seviljom

Primera

Madriđani predvođeni Bejlom i Ronaldom pobedili sa 7:3

Fudbaleri Reala savladali su Sevilju sa 7:3 u 11. kolu španske Primere, u meču koji će pamtiti većina navijača koji se na bilo koji način pratili dešavanja na "Santijago Bernabeu".

Meč sa čak deset golova ličio je u prvih pola sata na klasičnu demonstraciju snage Reala, koji je sa dva gola do sada osporavanog Gereta Bejla i pogotkom Kristijana Ronalda iz penala poveo sa 3:0.

Do kraja poluvremena hrvatski internacionalac Ivan Rakitić u 38. i Baka u 40. minutu, vraćaju neizvesnost u duel, čije je poluvreme okončano velikom šansom za goste, koja nije iskorišćena.

Bejl i Ronaldo su u nastavku sve doveli na svoje mesto. Velšanin je asistirao Benzemi i Kristijanu Ronaldu za golove u 53. i 58. minutu, kojima je Real poveo sa 5:2.

Ni to nije bilo dovoljno da se obeshrabre igrači Sevilje, koji pogotkom Bake u 63 minutu, napre smanjuju na 5:3, a potom dolaze u priliku da se iz jedanaesterca potpuno vrate u meč. Rakitić je na njihovu žalost ne samo promašio već i potpuno raspršio sve šanse Sevilje, koja je do kraja primila još dva pogotka, čiji su strelci bili Kristijano Ronaldo u 71. i Karim Benzema u 80. minutu.

Ovaj meč iznedrio je novu legendu slavnog madridskog velikana, a to je Kristijano Ronaldo, koji je na večnoj listi strelaca prestigao Ferenca Puškaša sa 157 postignutih prvenstvenih golova u dresu "kraljevskog kluba".

Sjajni Porugalac se tako pridružio fantastičnoj četvrorci Ugu Sančezu (164 gola), Santilani (186), Di Stefanu (216) i neprikosnovenom Raulu Gonzalesu (228) na listi petorice najboljih strelaca Madriđana svih vremena u prvenstvenim mečevima.