KAKAV MALER: Orlići ispustili pobedu protiv Belgije u 94. minutu

Mladi fudbaleri sve dalje od EP

Srbija i Belgija igrale su 2:2 u meču kvalifikacija za EP 2015. godine

BEOGRAD - Mlade fudbalske reprezentacije Srbije i Belgije odigrale su u Gornjem Milanovcu nerešeno (2:2) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u 2015. godine u Češkoj. Srbija koja je u meč ušla sa šest bodova zaostatka za Belgijom, povela je već u četvrtom minutu posle odlične akcije Miloša Jojića i Uroša Đurđevića. Đurđević je na polovini igrališta primio loptu i dodao je Jojiću na desnoj strani, a fudbaler Partizana je ubacio u šesnaesterac gde je Đurđević odličnim udarcem lobovao golamana Belgije.Srbija je dobro odigrala prvo poluvreme, ali su Belgijanci bili mnogo bolji u nastavku meča i u 77. minutu je Mpoku izjednačio. Posle ubacivanja lopte s leve strane, jedan od odbrambenih igrača Srbije je izbačio loptu, ali je na odbijenu loptu natrčao Mpoku i izjednačio na 1:1. Novo vođstvo Srbiji doneo je Aleksandar Mitrović u 85. minutu kada je prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara i savladao golmana gostiju. Ipak, Belgijanci su uspeli da izjednače i odnesu bod iz Srbije golom u 94. minutu. Ngava je iskoristio konfuziju odbrane Srbije i uspeo da sa nekoliko metara savlada Dmitrovića. Na tabeli Grupe 9 Belgija sada ima 13 bodova iz šest utakmica, Italija devet iz četiri meča, a Srbija ima sedam bodova iz, takođe, četiri utakmice. Narednu utakmicu Srbija ce igrati u utorak protiv Italije, takođe kao domaćin u Gornjem Milanovcu.