ŠOK U DORTMUNDU: Herta nanela peti poraz Borusiji

Bundesliga

Tim iz Dortmunda sada ima 12 bodova manje i utakmicu više od vodećeg Bajerna

Fudbaleri Herte pobedili su u Dortmundu ekipu Borusije sa 2:1 u 17. kolu Bundeslige.

Sva tri gola na ovom meču postignuta su u prvom poluvremenu, a prvo je do prednosti došla Borusija. Već u 7. minutu domaća ekipa je povela golom Marka Rojsa. Ramos je izjednačio rezultat u 23. minutu, a pobedu Herti doneo je Sami Alagui u poslenjem minutu prvog poluvremena.

Posle ovog poraza Borusija je i dalje treća na tabeli Bundeslige sa 32 osvojena boda, dok je Herta šesta sa četiri boda manje. Fudbaleri Verdera su na svom terenu savladali Bajer Leverkuzen sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Santjago Garsija u 74. minutu.

Frajburg je bio bolji od Hanovera sa 2:1, a dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Admir Mehmedi golovima u 25. i 36. minutu. Fudbaleri Majnca su na gostovanju bili bolji od Hamburga sa 3:2, dok je Braušvajn pobedio Hofenhajm sa 1:0. Na tabeli Bundeslige trenutno je prvi Bajern iz Minhena sa 44 osvojena boda i utakmicom manje, drugi je Bajer iz Leverkuzena sa sedam bodova manje, a treća je Borusija sa 32 boda.Bundesliga, 17. kolo

Ajntraht Braunšvajg - Hofenhajm 1:0 (Erl 29. penal)Hamburger - Majnc 2:3 (Kalhanoglu 21, Van der Vart 79 - Okazaki 46, 90+2, Miler 50)Frajburg - Hanover 2:1 (Mehmedi 25, 36 - Bitenkur 90+3)Borusija Dortmund - Herta Berlin 1:2 (Rojs 7 - Ramos 23, Alagi 45)Verder - Bajer Leverkuzen 1:0 (Garsija 74)Nirnberg - Šalke 0:0

Odigrano juče:

Ajntraht Frankfurt - Augsburg 1:1Sutra se sastaju Borusija Menhengladbah i Volfsburg.

Tabela: Bajern Minhen 44 boda, Bajer Leverkuzen 37, Borusija Dortmund i Borusija Menhengladbah po 32, Volfsburg 29, Herta 28, Šalke 28, Augsburg i Majnc po 24..