Lagane pobede Sitija i Junajteda, Kompani savladao oba golmana

Premijer liga

Mančesterski timovi savladali Fulam (4:2), odnosmo Vest Hem (3:0)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju Fulam sa 4:2, a Mančester junajted je slavio na svom terenu protiv Vest Hema sa 3:0, u utakmicama 17. kola engleskog prvenstva. Mančester siti je na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Jaje Turea u 23. minutu i Vinsenta Kompanija u 43. Fulam je smanjio prednost gostiju preko Kierana Ričardsona u 50. minutut, a Kompani je autogolom u 69. doneo izjednačenje domaćinu. Mančester siti je ipak stigao do pobede golovima Hesusa Navasa u 78. i Džejmsa Milnera u 83.

Mančester junajted je u 26. minutu golom Denija Velbeka poveo protiv Vest Hema, a Adnan Januzaj je u 36. duplirao prednost domaćina. Ešli Jang je u 72. minutu povisio na 3:0, a Karlton Kol je u 81. golom za Vest Hem postavio konačnih 3:1.

Liverpul je prvi na tabeli sa 36 osvojenih bodova, jednim više od drugoplasiranog Mančester sitija. Mančester junajted je sedmi sa 28 poena.

PREMIJER LIGA – 17. KOLO:

Liverpul – Kardif 3:1 (3:0)/Suarez 25, 45, Sterling 42 – Mač 58/

Kristal Palas – Njukals 0:3 (0:2)/Kabaj 26, Gabidon 39ag, Ben Arfa 86pen/

Fulam – Mančester Siti 2:4 (0:2)/Ričardson 50, Kompani 69ag – Ture 23, Kompani 43, Navas 78, Milner 83/

Mančester junajted – Vest Hem 3:1 (2:0)/Velbek 26, Januzaj 37, Jang 72 – Hol 81/

Stouk – Aston Vila 2:1 (0:0)/Adam 51, Krauč 71 – Kozak 66/

Sanderlend – Norič 0:0

VBA – Hal 1:1 (0:1)/Vidra 86 - Livermor 26/