EFIKASNI CRVENO-BELI: Zvezda samlela Kopar sa 4:2

Pripremni meč

Rival izabranika Slaviše Stojanovića na stadionu "Bonifika" u Kopru bio je drugoplasirani tim slovenačkog prvenstva
1 / 5 Foto: Kurir Sport

KOPAR - Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili drugoplasirani tim prvenstva Slovenije Kopar, na njihovom terenu sa 4:2 (3:1). Dva gola za crveno-bele dao je Nejc Pečnik, a po jedan Abiola Dauda i kapiten Nenad Milijaš iz penala. Pogotke za domaćina postigli su Denis Halilović i Matej Pučko.Perfektnih prvih 30 minuta odigrala je Crvena zvezda protiv Kopra. Postava u sastavu Bajković - Petković, Krneta, Pavićević, Mijailović - Kovačević - Lazović, Milijaš, Pečnik - Kasalica - Dauda razmontirala je odlične i trkački nadarene Slovence. Prelep evrogol Pečnika, bravure Kasalice i Lazovića, te precizni sutevi Daude i Milijaša sa penala vratili su nadu navijačima Crvene zvezde da njihov tim može vratiti titulu na Marakanu posle šest sušnih godina. Trčali su crveno-beli kao nikada do sada pod komandom Stojanovića, hrabro ulazili u duele, ispravljali greške jedni drugih, bez mrkih pogleda i reči prekora. Vidi se da ekipa živi kao jedna složna i stabilna grupa, bez obzira na nedaće finansijske prirode. Ipak, odbrana, i pored pojačanja i dalje deluje tanko, posebno posle prekida, koji je poslednjih sezona "rak rana" Crvene zvezde. Doduše, nije igrao Dejan Kelhar koji je u poslednjih pola sata pokazao da može biti veliko pojačanje. Fudbaleri Crvene zvezde tako su zabeležili petu pobedu u Sloveniji, posle trijumfa nad Ankaranom (7:0), Triglavom (3:1), Domžalama (1:0) i tuzlanskom Slobodom (3:0). Poslednju proveru imaju 12. februara protiv Gorice, a posle toga se ekipa vraća u Beograd, gde će 16. februara imati generalnu probu protiv Smedereva na Marakani.

CRVENA ZVEZDA - KOPAR 4:2 (3:1)

Stadion: Bonifika. Gledalaca: 500.Sudija: Kevin Zirneštajn (Slovenija).Pomoćnici: Elvis Pištolac i Adis Habibović (Slovenija).Strelci: Pečnik 5., 57., Dauda 14., Milijaš 20 (penal) - Halilović 40., Pučko 65.Žuti kartoni: Crveni kartoni:CRVENA ZVEZDA (4-1-3-2): Bajković - Petković, Krneta, Pavićević, Mijailović - Kovačević - Lazović, Milijaš, Pečnik - Kasalica, Dauda. Trener: Slaviša Stojanović

Drugo poluvreme: Rajković, Cilinšek, Gogić, Savićević, Nenadić, Martinović, Kelhar, Rakić, Jokić, Onjilo, Mihajlović.KOPAR (4-4-2): Simčič - Šme, Guberac, Halilović, Gregorič - Čovilo, Čnigoj, Galešević, Ivetić - Arčon, Štromajer. Trener: Rodolfo Vanoli

2. POLUVREME

88. minut - Lepa asistencija Mihajlovića za Rakića, ali se on spetljao na pet metara od gola i petom poslao loptu daleko preko gola umesto u mrežu.82. minut - Kapitensku traku poneo je Vukan Savićević, Zvezdino dete.81. minut - Lazovića menja Mihajlović.79. minut - Mladi Slobodan Rajković menja na golu Bobana Bajkovića kojeg Delije ispraćaju s ovacijama.75. minut - Rakić, Jokić i Onjilo menjaju Daudu, Kasalicu i Kovačevića. Tako je trener Stojanović izmenio sve igrače na terenu, sem golmana Bajkovića.Mladi vezni igrač Kopra Matej Pučko, strelac drugog gola za svoj tim, zadaje najviše problema krhkoj Zvezdinoj odbrani.71. minut - Crvena zvezda opet igra fudbal, Lazovićev šou po desnoj strani, ali bez prave asistencije u srce šesnaesterca.Više od 50 Delija skandira "Hoćemo titulu", a potom peva navijačke pesme, bez obzira što je u Kopru 10 stepeni, nije za skidanje do pasa, što su uradile pristalice crveno-belih.70. minut - Sudija Zirnštajn ne svira očigledan penal za Crvenu zvezdu, jer je jedan igrač Kopra rukom sklonio loptu ispred Daude.Poslednje pojačanje Crvene zvezde, štoper Kelhar debitovao je u crveno-belom dresu. Za sada deluje sasvim korektno.66. minut - Stojanović menja Mijailovića, Krnetu, Pavićevića, umesto kojih ulaze Nenadić, Martinović i Kelhar. Sada zadnja linija Crvene zvezde izgleda ovako: Cilinšek - Martinović - Kelhar - Nenadić.65. minut - GOOOL! Nedopustiva greška odbrane Crvene zvezde, Pučko koristi kiks i smanjuje rezultat. I to sa igračem manje.60. minut - Izmene u Crvenoj zvezdi. Petkovića menja Cilinšek, Milijaša Gogić, Pečnika Savićević. Trener Kopra je zamenio svih 10 igrača. Šansu su dobili Hašić, Hadžić, Andrejašić, Reja, Žibert, Štulac, Lotrič, Palčič, Pučko, Nukić.58. minut - Milijaš dobija žuti karton zbog faula s leđa nad protivničkim igračom.57. minut - GOOOL!!! Drugi gol Pečnika! Lazović je pobegao po desnoj strani, pogledao u šesnaesterac, a onda mirnom loptom uposlio Pečnika, koji zakucava loptu u mrežu i postiže svoj drugi gol na meču.55. minut - Lazović s lakoćom probija po desnoj strani, a protivnici ga svaki put hvataju rukama, što samo pokazuje da je potencijalni reprezentativac Srbije u uzlaznoj formi posle teške povrede.51. minut - Galešić šutira iz slobodnjaka visoko preko gola. Momak, koji se uz još dvojicu Srba, Ivetića i Čovila najviše trudi na utakmici u redovima Kopra.50. minut - Smeh na tribinama, pomoćni sudija se sapleo i pao pred linije.49. minut - Na tribinama su većinom navijači Crvene zvezde, koji su došli iz Kopra, Portoroža, Izole i okolnih mesta. Vidljive su tri srpske zastave i transparent Udruženja Srba iz Trsta.46. minut - Već na startu greška, slabo ispucavanje Bajkovića, ali centarfor Kopra Arčon loše šutira sa 20 metara.46. minut - Trener Stojanović neće vršiti izmene na početku drugih 45 minuta. Na terenu je ista postava kao i u prvom delu.Isto je i na drugoj strani. Kopar ostaje u istom sastavu, ali sa 10 igrača, jer je isključen kapiten Ivica Guberac posle svađe sa Nejcom Pečnikom i Nikolom Mijailovićem.

1. POLUVREME

45. minut - Kraj 1. poluvremena u kome su viđena četiri pogotka! Crvena zvezda završava prvih 45 minuta sa vođstvom 3:1. Odlična igra crveno-belih u prvih pola sata, posle je usledio pad, manje trčanja i otvaranja, pa je stara boljka zvana "prekid" opet uslovila da se protivnik digne.

42. minut - Zvezda će igrati u nastavku sa igračem više! Mala gužva na terenu. Verbalna prepirka između kapitena domaćina Ivice Guberaca i fudbalera crveno-belih umalo da preraste u tuču. Bez obzira na interevnciju sudija i šefa struke Kopra, Guberec je nastavio da provocira igrače Crvene zvezde. Sudija je posle svega dao žuti karton Guberecu, koji je već imao jedan žuti, pa je to automatski bio crveni, dok je levi bek Crvene zvezde Nikola Mijailović zaradio žuti, isto kao i Nejc Pečnik.40. minut - GOOOL!!! Kopar je smanjio prednost Crvene zvezde. Strelac je Denis Halilović. Defanzivac slovenačkog tima je glavom matirao Bajkovića posle prekida. Još jednom se potvrdilo da je odbrana Crvene zvezde najtanja kada su prekidi u pitanju.30. minut - Fudbaleri Crvene zvezde drže loptu na sredini terena, strpljivo grade igru i traže da se po bokovima otvore Lazović, Kasalica i Pečnik.26. minut - Zvezda nastavlja sa napadima. Šut Daude sa 20 metara, ali lopta odlazi pored gola.20. minut - GOOOL!!! Milijaš iz penala postiže novi pogodak za crveno-bele! Igrači Crvene zvezde deluju sigurno, dosta trče, i jedan drugom pokrivaju greške koje naprave.19. minut - PENAL za Zvezdu! Jedan igrač Kopra igrao je rukom u svom šesnaestercu.14. minut - GOOOL!!! Ponovo je pobegao Kasalica po desnoj strani i asistirao za Daudu, koji zakucava loptu u mrežu sa pet metara, 2:0 za Crvenu zvezdu, koja kažnjava svaku grešku protivnika.11. minut - Kasalica je pobegao po desnoj strani, ali Pečnik kasni na drugoj stativi.8. minut - Kopar preti iz prekida, Čovilo šutira glavom pored gola.6. minut - U sledećem napadu uzvratio Kopar, preko agilnog levonogog Ivetića, potom je šutirao i Crnogoj, ali Bajković brani.5. minut - GOOOL!!! Fantastičan gol Pečnika sa leve strane, u maniru rasnih strelaca Premijer lige. Slovenac je raspalio iskosa po lopti, a ona je završila u rašljama Simčica, koji nije imao šanse da je odbrani.

Na stadionu Kopra ima oko 500 ljudi, od toga više od 50 Delija pesmom bodri svoje miljenike.

Dragan Mrđa i Luka Milunović nisu u protokolu jer su se žalili na povredu prednje lože, pa ih je trener Stojanović poštedeo utakmice. Zbog sitnijih povreda i činjenice da je Miloš Ninković otputovao za Beograd, trener Stojanović odlučio je da otkaže sutrašnju utakmicu s Krkom, koja je od 14.00 sati trebalo da bude igrana u Ajdovščini.