ZBOG NOŽ, ŽICA, SREBRENICA: Prekinut meč omladinaca BiH i Srbije

sramota

Prijateljska utakmica omladinskih reprezentacija BiH i Srbije, u Modriči, prekinuta zbog povika Nož, žica, Srebrenica

MODRIČA - Prijateljska utakmica omladinskih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Srbije prekinuta je zbog skandiranja dela navijača "Nož, žica, Srebrenica".Već tokom prvog poluvremena sa tribina stadiona "Dr Milan Jelić" čulo se skandiranje "Nož, žica, Srebrenica". Tada je meč prekinut na par minuta, da bi se incidenti nažalost ponovili i u drugom poluvremenu.Posle nešto više od jednog časa igre, grupa gledalaca koja je podržavala selekciju Srbije, aktuelnog šampiona Evrope, ponovo je krenula sa šovinističkim skandiranjem pa je sudija odlučio da prekine meč i pošalje ekipe u svlačionice.U ovom trenutku neizvesno je da li će utakmica biti nastavljena. U trenutku prekida rezultat je bio 0:0, a Srbija ima igrača manje.

"Orlićima" je ovo jedna od provera pred nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2014. godine. Bilo je planirano da selekcije BiH i Srbije do 19 godina i u sredu, u Gradačcu, odigraju još jedan meč.