GOL BASTE: Roma bolja od Udinezea

Serija

Napoli je u gostima pobedio Torino sa 1:0

Fudbaleri Rome savladali su na domaćem terenu ekipu Udinezea sa 3:2, u poslednjioj utakmici 28. kola italijanske Serije A.

Roma je zabeležila 18. pobedu ove sezone i sa utakmicom manje ponovo se približila vodećem Juventusu na 14 bodova.

Domaćin je do uspeha došao posle mnogo problema, iako je na poluvremenu stekao dva gola prednosti. Udineze se žestoko borio u nastavku, a kada je srpski reprezentativac Dušan Basta desetak minuta pre kraja smanjio vođstvo "vučice" na 3:2 umalo nije stigao do remija.Ipak, Roma je zasluženo došla do bodova, pa i dalje ima kolike-tolike izglede da se bori za "skudeto".Srpski reprezentativac u redovima Rimljana Adem Ljajić nije ulazio u igru, dok je u timu Udinezea Basta odigrao svih 90 minuta, a golman Željko Brkić presedeo je na klupi tima iz Udina.

Napoli Torino Romom.

Odigrano juče:

Đenova - Juventus 0:1Fiorentina - Kjevo 3:1 Milan - Parma 2:4Kaljari - Lacio 0:2 Livorno - Bolonja 2:1 Sasuolo - Katanija 3:1 Atalanta - Sampdorija 3:0